K(iks) Milana u Salernu - Inter već u nedjelju može ponovo na vrh Serije A: Milan Đurić zaustavio "rosonere"

Nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Milan Đurić zabilježio je asistenciju i gol protiv Milana i bio najzaslužniji što Salernitana nije poražena od lidera šampionata Italije.

Salernitana - Milan, Serija A, 26. kolo Izvor: EPA/MASSIMO PICA/ANSA

Prema nepisanom kladioničarskom pravilu kad igraju prvoplasirani i posljednji na tabeli, rezultat je uvijek neriješen, a tako je bilo i ovoga puta u Seriji A odnosno Salernu.

SALERNITANA - MILAN 2:2 (1:1)

"Rosoneri" su time u trci za "skudetom", koji su posljednji put osvojili prije 11 godina, omogućili aktuelnom šampionu i gradskom rivalu Interu da se već eventualnom pobjedom u nedjelju protiv Sasuola vrate na lidersku poziciju na tabeli.

Najzaslužniji što su pokvareni planovi ekipi sa "San Sira" bio je nekadašnji napadač "zmajeva" Milan Đurić, koji je najprije asistirao Federiku Bonacoliju, a potom i donio vođstvo svom timu, koje je na kraju u remi pretvorio Ante Rebić.

Već u petom minutu, tim sa "San Sira" je stigao do prednosti pogotkom Žuniora Mesijasa, koji je rutinski u sami ugao završio majstorsku asistenciju Tea Ernandeza - 1:0.

Domaćin je uzvratio u 29. minutu kada je jednu visoku loptu spustio internacionalac iz Bosne i Hercegovine Milan Đurić, a Federiko Bonacoli "makazicama pogodio mrežu - 1:1.

Bonacoli je u 65. imao priliku da Salernitani donese preokret, ali za razliku od "makazica" u prvom, ovoga puta njegova "rabona" je izblokirana.

Međutim, samo sedam minuta kasnije domaćin je uspio da povede nakon centaršuta sa desne strane Paskvalea Macokija, Đurić je glavom savladao Majka Manjana - 2:1.

Bio je to za visokog bh. centarfora treći pogodak uz dvije asistencije u aktuelnoj sezoni, ali vođstvo i radost za domaće navijače trajala je samo pet minuta nakon što je Ante Rebić sa 20-ak metara uhvatio na krivoj nozi golmana Salernitane - 2:2.

Salernitani je ovo bio treći vezani, a ukupno peti remi, koliko je zabilježio i Milan u aktuelnoj sezoni.