Nevjerovatni Poljak: Levandovski srušio rekord star 26 godina!

Autor Haris Krhalić

Bajern je u osmini finala pregazio Salcburag rezultatom 7:1, a Robert Levandovski je postigao tri gola.

Robert Levandovski oborio rekord Izvor: Profimedia

Robert Levandovski je i večeras pokazao da su u njegovom slučaju godine samo broj kada je u pitanju postizanje golova.

Poljskom napadaču su na utakmici protiv Salcburga bile potrebne samo 23 minute da dođe do het-trika što je bilo dovoljno da postavi novi rekord. Prethodni vlasnik rekorda bio bivši igrač Milana, Marko Simeone, koji je zabio tri gola za 25 minuta 1996. godine.

Poljak je prvi pogodak postigao u 12. minut, drugi u 21. minut dok je dvije minute kasnije stigao i do trećeg gola.

Levandovski je takođe, postao prvi igrač koji je stigao do 40 golova ove sezone u svim takmičenjima. Poljak je tako uspio da ponovi taj podvig već sedmu godinu uzastopno.

Inače, Bajern je pregazio Salcburg rezultatom 7:1. Pored Levandovskog golove su postizali Gnabri, Sane dok se Miler dva puta upisao u listu strijelaca.