Pet godina od najvećeg preokreta u LŠ! Barsa zaostajala četiri gola, pa se epskim preokretom plasirala u četvrtfinale!

Danas se navršava pet godina od najvećeg preokreta u istoriji Lige šampiona.

najveći preokret u istoriji lige šampiona Izvor: EPA/QUIQUE GARCIA

Svi navijači Barselone ponosno se prisjećaju svakog 8. marta – na današnji dan prije pet godina dogodio se najveći preokret u istoriji Lige šampiona, u režiji katalonskog kluba!

Četa tadašnjeg trenera Barselone Luisa Enrikea ugostila je Pari sen Žermen, a poslije debakla (4:0) u prvom duelu u Parizu, praktično niko crveno-plavima iz Barselone nije davao šanse da bi mogli da se nađu u četvrtfinalu.

Gol Luisa Suareza već u trećem minutu podgrijao je nade, dok se mreža Parižana još jednom zatresla do kraja poluvremena, poslije autogola Kurzave pet minuta prije odlaska na odmor.

Samo pet minuta igre u drugom dijelu bilo je potrebno Barsi da stigne do trećeg gola. Postigao ga je Leo Mesi sa "kreča" i u tom trenutku je samo jedan pogodak nedostajao njegovom timu za produžetke.

Međutim, kada je Kavani pogodio u 62. minutu, postalo je jasno da ih neće biti.

Domaćima su bila potrebna tri pogotka za čudo, za plasman u četvrtfinale – a ono se i dogodilo!

Dvostruki strijelac u finišu meča bio je Nejmar u 88. i 91. minutu, poslije sjajnog slobodnjaka i penala, dok se "Nou Kamp" usijao u petom minutu nadoknade, golom Roberta!

barselona
Izvor: Youtube/FC Barcelona

Ipak, već u narednoj fazi Barselona je eliminisana – u dvomeču za polufinale Katalonce je eliminisao Juventus.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!