Drama u Prnjavoru: Ljubić dvaput stigao dva gola zaostatka, ali "rudari" slavili na penale

Danko Segić doveo Prnjavorčane do penala, ali tamo nisu imali sreće. Rudar Prijedor i Krupa izborili plasman u polufinale Kupa Republike Srpske "Dr Milan Jelić".

Ljubić - Rudar Prijedor Izvor: Promo/FK Ljubić Prnjavor/Aleksandar Bato Atić

Sjajna utakmica viđena je u Prnjavoru u četvrtfinalu Kupa Republike Srpske "Dr Milan Jelić".

Poslije mnogo uzbuđenja, Rudar Prijedor uspio je da eliminiše domaći Ljubić i tako se nađe među četiri najbolje ekipe u najstarijem i najmasovnijem takmičenju Republike Srpske.

LJUBIĆ - RUDAR PRIJEDOR 3:3 (1:2) penali 2:4
/Jagodić 44, Segić 85, 90+1 - Bosnić 20, Kulenović 37, Zekanović 77/

Premijerligaš Rudar Prijedor brzo je stekao dva gola prednosti preko Andreja Bosnića i Luke Kulenovića, ali se Prnjavorčani nisu predavali, pa su u finišu prvog poluvremena uspjeli da prepolove zaostatak.

Isključen je Đeljilj Asani, pa su "rudari" cijelo drugo poluvrijeme igrali sa igračem manje. Ekspresno su to u Ljubiću iskoristili da se vrate u igru, a strijelac za 1:2 bio je Boris Jagodić.

Izvor: Promo/FK Ljubić Prnjavor/Aleksandar Bato Atić

Ipak, i sa desetoricom na terenu uspjeli su ponovo doći do dva gola prednosti, kada je mrežu Ljubića zatresao Predrag Zekanović.

Domaći su to iskoristili da preko Danka Segića u senzacionalnom finišu utakmice dođu do penala. Veteran iz redova Ljubića u igru je ušao u 71. minutu, a onda 14 minuta kasnije smanjo na 2:3, da bi erupciju oduševljenja izazavao u prvom minutu nadoknade, kada je pogodio za 3:3.

PENALI I U KRUPI NA VRBASU

Penali su viđeni i u Krupi na Vrbasu, ali za razliku od Prnjavora tamo nije bilo golova u regularnih 90 minuta. Krupa je slavila nakon izvođenja jedanaesteraca protiv Radnika 4:3 i plasirala se u polufinale.

Ipak, premijerligaš je u penal lutriji bio srećniji i spretniji, slavio 4:2, te se plasirao u polufinale gdje ga od ranije čekaju banjalučki Borac, Sutjeska iz Foče i Krupa.

LJUBIĆ: Dabić, Radaković, Radonjić, B. Žižak (86. Mašić), Jagodić, Milanović (71. Segić), A. Žižak, Jugović, Subić (80. Mišić), Božić (46. Čudić), Javorac (71. Grahovac). Trener: Milan Stanivuković.

RUDAR PRIJEDOR: Šćekić, Asani, Sadiku, Kulenović, Burazor (80. Bilbija), Danilović, Bosnić (46. Zekanović), Knežević (63. Halilović), Marić, Radulović, Amoa (46. Santos). Trener: Dino Sikirić.