Krupa lider i sa utakmicom manje: Drina lako pala u kanjonu Vrbasa - "petarda" u mreži Zvorničana

Nova ubjedljiva pobjeda tima iz Krupe na Vrbasu.

krupa pobijedila drinu 5:0 Izvor: Promo/FK Krupa

Nisu bili golgeteri raspoloženi u subotu, a sve to nadoknadili su fudbaleri Krupe - rutinski su u 21. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske stigli do pobjede protiv zvorničke Drine 5:0 (2:0), koja im je donijela povratak na lidersku poziciju.

Uz utakmicu manje, izabranici najboljeg stručnjaka u Republici Srpskoj za 2021. godinu Vladimira Ilića bodovno su sada poravnati sa Slobodom iz Novog Grada, koja je juče napravila kiks odigravši 0:0 sa Slavijom iz Istočnog Sarajeva.

KRUPA - DRINA 5:0 (2:0)

Domaći su sve riješili u uvodnih 30 minuta susreta, kada su postignuta dva gola, a onda su u nastavku mrežu gostiju tresli još tri puta.

Praktično samo što je počela utakmica, vođstvo Krupi u 5. minutu donio je Slobodan Đekić. Sve je bilo riješeno u 26. minutu, kada je mrežu Zvorničana zatresao Emanulah Blažević.

Krupa je u 59. minutu stigla i do trećeg gola, kada je precizan bio Srđan Mrzić, da bi prednost domaćih petnaestak minuta pred kraj uvećao "rezervista" Ljubiša Nikodinović. Tačku na sjajnu predstavu tima iz Krupe na Vrbasu stavio je Džafo Hadžić pred sami kraj susreta.

Oslabljeni tim Krupe uspio je da tako da upiše novu ubjedljivu pobjedu i dođe do 16. slavlja u sezoni.

KRUPA: Milošević, Tvrdišić, Blažević (63. Nikodinović), Rudan, Hadžić, Babić (63. Mitrović), Đekić, Vukčević, Mrzić (73. Vuklišević), Raković, Vidović (76. Banović). Trener: Vladimir Ilić.

DRINA: Ružić, Erić (79. Alić), Ćulum, Ristović, Gavrović (60. Damjanović), Tadić, Rakić (60. Vasić), Marković (79. Riđošić), Stjepanović, Jokić (70. Andrić), Knežević. Trener: Miodrag Jevtić.