Argentinac komandovao Slobodom, Novljani ponovo lideri: Banjalučki "Željo" doživio jedan od najtežih poraza u istoriji!

Sloboda iz Novog Grada ponovo je zasjela na vrh tabele. Željezničar je u Doboju čak osam puta vadio loptu iz mreže!

rezultati 20. kola prve lige republike srpske  Izvor: Promo/FK Sloboda Novi Grad

Novogradska Sloboda biće na vrhu m:tel Prve lige Republike Srpske bar dok Krupa ne odigra svoj meč 20. runde.

Na "Mlakvama" je ovog popodneva gostovala posljednjeplasirana Budućnost iz Pilice, sa kojom su Novljani rutinski izašli na kraj i uknjižili jubilarni, 15. trijumf u sezoni:

SLOBODA – BUDUĆNOST 3:0 (1:0)
/Alvarez 40, 64, Kovačević 54/

Tim iz kanjona Vrbasa nije izlazila na teren zbog velikog broja bolesnih igrača, pa je meč sa Kozarom odgođen za "bolje dane".

Sve do tada, na prvom mjestu će se "šepuriti" Sloboda, koja je debitanta u prvoligaškom društvu porazila rezultatom 3:0, a dvostruki strijelac bio je Argentinac Valentin Alvarez.

Mladi ofanzivac iz Južne Amerike pogodio je mrežu Budućnosti u 40. i 64. minutu, te stigao do dvocifrenog broja pogodaka u tekućoj sezoni.

Od Argentinca su u ovom trenutku bolji Miloš Perović (13), Danilo Teodorović (12), te trojac Ognjen Krneta-Aleksandar Žižak-Edin Kesić (11).

Izvor: Promo/FK Sloga Doboj

Dobojska Sloga je u prošlom kolu kiksala u Janji, a ceh tog neuspjeha danas je platila ekipa Željezničar Sport tima, koja je na "Lukama" doživjela debakl – 8:0!

Goleada je počela u sedmom minutu pogotkom Dimitrija Zajića, koji je na ovom duelu postigao dva gola, baš kao i Uglješa Stevanović, poslije čijeg drugog pogotka se još četiri puta zatresla mreža "Želje".

U roku od samo deset minuta, pogađali su Rado Radić, Adonis Bilal, Stefan Božić i Obrad Starčević, nanijevši banjalučkom klubu jedan od najtežih poraza u klupskoj istoriji!

Zvijezda 09 je Alfa Modriču savladala rezultatom 6:0, a prve pogotke u dresu tima iz etno-sela Stanišići postigao je nekadašnji član Crvene zvezde Petar Orlandić, koji je nedavno pojačao tabor Zvijezde 09.

Krupa – Kozara

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!