Radovanović "bombom" rastužio 65.000 navijača Rome, ali Salernitana sve prosula za četiri minuta (VIDEO)

Preokret na prepunom rimskom "Olimpiku".

Ivan Radovanović, Roma - Salernitana Izvor: EPA/FABIO FRUSTACI/ANSA

Odavno stadion Rome nije bio ispunjen kao na večerašnjem meču protiv Salernitane.

Duel "vučice" i posljednjeplasirane ekipe Serije A privukao je čak 65.000 uglavnom domaćih navijača, koji su šokantno u 22. minutu na semaforu gledali kako svijetli 0:1!

Dosuđen je prekršaj za goste, kratko je Frank Riberi dodao loptu Ivanu Radovanoviću, a Srbin je iskoristio rupu u "živom zidu" i izuzetno preciznim udarcem doveo goste u vođstvo.

Nije Roma nikako mogla da dođe do igre. Prvo poluvrijeme odigrala je poprilično loše, praktično bez ozbiljne prilike pred golom rivala, a ništa bolje nije bilo ni u prvom dijelu nastavka.

Ipak, izmjene koje je izvršio Žoze Murinjo donijele su preokret u igri i rezultatu, a Salernitana je sve dobro urađeno tokom 80 minuta prosula za četiri.

Karles Perez u 81. minutu preciznim udarcem izjednačio je na 1:1, da bi Kris Smoling odlično reagovao u fazi napada i u 85. izazvao euforiju na prepunom "Olimpiku".

Roma se ovim trijumfom vratila na petu poziciju koja direktno vodi u grupnu fazu Lige Evrope, preuzevši ovu poziciju od gradskog rivala Lacija, koji je ranije danas na krilima fenomenalnog Ćire Imobilea stigao do gostujućeg trijumfa protiv Đenove.

Kladioničarskim rješnikom, Roma je u samo četiri dana odigrala dva meča "iz dvojke u keca".

U četvrtak je vodila na gostovanju protiv ekipe Bode/Glimt, da bi na kraju norveški sastav slavio 2:1, pa će Murinjov tim imati težak zadatak pred svojim navijačima kako bi nadoknadio minus iz Norveške i plasirao se u narednu fazu Konferencijske lige.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!