Sloboda - Borac UŽIVO MONDO live 31. kolo Premijer lige BiH

Banjalučani su doživjeli poraz na gostovanju Slobodi i propustili drugu priliku da ovjere plasman u evropska takmičenja, dok su Tuzlaci ovim trijumfom praktično osigurali nastup u m:tel Premijer ligi BiH i naredne sezone.

Sloboda - Borac UŽIVO MONDO live 31. kolo Premijer lige BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Borac je doživio četvrti poraz ove sezone, ali prvi u proljećnom dijelu m:tel Premijer lige BiH!

SLOBODA - BORAC 2:1 (1:1)

Junak utakmice na "Tušnju" bio je dvostruki strijelac za Slobodu Mirsad Ramić, koji je banjalučku mrežu pogađao u 14. i 71. minutu, dok je pogodak za crveno-plave iz Banjaluke postigao Milan Vušurović u finišu prvog dijela.

Tuzlanski tim je sa ova tri boda gotovo sigurno osigurao opstanak u prvenstvu i naredne sezone, dok su Banjalučani zakomplikovali već izvjestan plasman u međunarodna takmičenja.

Do kraja sezone timu Tomislava ivkovića potrebna su dva boda da ostanu na trećoj poziciji koja će ih odvesti u kvalifikacije za Konferencijsku ligu, a njih će pokušati osvojiti na tri preostale utakmice - protiv Željezničara na "Grbavici", protiv Veleža na Gradskom stadionu i na posuškom "Mokrom docu".

Nisu Banjalučani danas na "Tušnju" bili na visini zadatka, ali mora se priznati da je motivisanija bila Sloboda, koja je povela poslije prvog kornera na utakmici u 14. minutu.

Najviše je skočio Mirsad Ramić i poslao loptu pod prečku Nikole Ćetkovića - 1:0.

Na odgovor Borca čekao se sami finiš prvog dijela, kada je poslije greške odbrane Tuzlaka lopta stigla do Milana Vušurovića, a on je poslao loptu kroz noge golmana Semira Bukvića - 1:1.

Domaći su smatrali da je asistent kod Borčevog gola Aleksandar Subić prethodno napravio prekršaj, žestoko su protestovali kod sudije Frane Jelića, pa je arbitar pokazao crveni karton pomoćnom treneru Tuzlaka Gradimiru Crnogorcu.

U drugom dijelu igralo se dosta oprezno na obje strane, u početku je inicijativu imao Borac, međutim, poslije novog prekida, Sloboda je povela novim pogotkom Ramića i na kraju stigla do zaslužene pobjede - 2:1.

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Ramić, Beganović, Čivić, Osmić, Predragović, Veselinović, Balić, Karišik, Mehmedović.

BORAC: Ćetković, Ćorić, Begić, Molls, Vojnović, Subić, Lukić, Čavić, Meleg, Milojević, Vušurović.

16:48

87' - Ramić uz ovacije napušta teren

Umjesto dvostrukog strijelca u igri je Hadžić, a umjesto Veselinovića na terenu je Alen Kurtalić.

16:41

82' - RAMIĆ!

Sjajna šansa za het-trik Ramića, ali je šutirao glavom za malo iznad prečke banjalučkog gola.

16:36

75' - Ivković reagovao trostrukom izmjenom, promjena i u Slobodi

Trener Borca odmah poslije pogotka napravio je trostruku izmjenu - iz igre su izišli Milojević, Lukić i Vušurović, a na terenu su Bošnjak, Moraitis i Brkić. U Slobodi takođe je ušao Husejinović umjesto Beganovića.

16:33

71' - GOOOL!

Sloboda ponovo vodi! I opet je strijelac Ramić! Centrirao je Veselinović, a Ramić opet bio najviši u skoku i pogodio mrežu Ćetkovića - 2:1.

16:27

67' - Prva izmjena u Borcu

Umjesto Davida Čavića na terenu je Toni Jović. Čini se da trener crveno-plavih Tomislav Ivković ne želi da se zadovolji bodom na "Tušnju".

16:24

65' - I dalje bez prilika u nastavku

Igra se uglavnom na sredini terena i nema opasnosti za golmane oba tima.

16:18

56' - Naguravanje Predragovića i Begića!

Banjalučanin u dresu Tuzlaka Fedor Predragović i igrač Borca Amar Begić ušli su u međusobni sukob na sredini terena, a epilog cijelog naguravanja bili su žuti kartoni za obojicu fudbalera.

16:15

54' - Inicijativa Borca

Na početku drugog dijela, Banjalučani imaju loptu u nogama, ali zasad bez konkretne šanse pred tuzlanskim golom.

16:05

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Nije bilo izmjena na pauzi.

15:52

- kraj prvog poluvremena -

15:48

45+1' - Isključen Crnogorac

Pomoćni trener Slobode Gradimir Crnogorac je isključen zbog prigovora.

Sudija Jelić prvo mu je pokazao žuti karton, a nakon toga i crveni.

Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

15:46

45' - GOOOL!!! Vušurović donosi Borcu izjednačenje!

Odličan centaršut Subića, Vušurović je primio loptu, a onda pogodio kroz noge Bukviću za 1:1.

15:39

38' - Novi šut Ramića

Ponovo je Ramić bio pred golom Borca, oslobodio se svojih čuvara, ali nije mogao kvalitetno da šutira. Ostaje 1:0, ali Sloboda je mnogo opasnija od Borca.

15:35

35' - Pokušaj Čavića

Blago zatišje na "Tušnju", a onda konačno i prva prilika za Banjalučane. Međutim, Čavić nije uspio da pogodi cilj - nakon njegovog šuta glavom Bukvić je lako intervenisao.

15:27

26' - Borac loš za sada

Loše je postavljena odbrana Borca za sada, što ostavlja mnogo prostora fudbalerima Slobode. Sada je po lijevoj strani prošao Veselinović, ali u šesnaestercu gostiju niko od njegovih saigrača nije mogao do lopte, pa je dobra prilika otišla u nepovrat.

15:19

19' - Nova šansa za Slobodu

Osmić je sada pokušao da prevari Ćetkovića, međutim lopta odlazi preko prečke i pogađa vanjski dio mreže.

15:18

17' - Ponovo prije Ramić

Nova šansa za Slobodu, ovaj put Ćetković brani šut Ramića.

15:15

14' - GOOOL!!! Sloboda vodi

Sjajan udarac glavom Ramića nakon kornera - Tuzlaci stižu do prednosti.

15:13

13' - Ćorić blokira Beganovića

Nastavlja se pritisak Slobode, kruže Tuzlaci oko šesnaesterca gostiju, a sada je Ćorić izblokirao šut Beganovića.

15:12

11' - Blaga terenska inicijativa domaćih

Tuzlaci za sada nešto bolji, čini se da najveći motiv imaju nekadašnji prvotimci Borca, a sada Slobode Fedor Predragović i Mladen Veselinović. Ipak, za sada prilika nema.

15:11

10' - Bez većih uzbuđenja za sada

15:00

1' - Počeo je duel na "Tušnju"

14:38

Sudija

Meč na "Tušnju" sudi Frano Jelić iz Širokog Brijega.

14:37

Poznati su sastavi:

• SLOBODA: Bukvić, Jusić, Ramić, Dž. Beganović, Ćivić, Osmić, Predragović, Veselinović, Balić, Karišik, Mehmedović. Trener: Amir Spahić.
  • BORAC: Ćetković, Ćorić, Subić, Vojnović, Milojević, Mols, Meleg, Begić, Čavić, Vušurovič, Lukić. Trener: Tomislav Ivković.
14:27

Dobro došli u MONDO prenos UŽIVO...

UKRATKO

• Treći meč Slobode i Borca ove sezone. U dosadašnja dva Borac je na domaćem terenu slavio 3:1, dok je u Tuzli bilo 1:1.
  • Punih 10 godina Borac nije slavio u Tuzli.
  • Dva posljednja susreta na "Tušnju" završena bez pobjednika.