Kostić donio titulu u Ligi Evrope! Majstorija Srbina, pa penal - oni su šampioni i idu u Ligu šampiona!

Njemački tim je u finalu Lige Evrope pobijedio Rendžers, heroj je bio Kostić, dok je tragičar bio Remzi, nekadašnji igrač Arsenala i Juventusa.

Izvor: Profimedia

Šampion Lige Evrope je Ajntraht! Tim iz Frankfurta je u finalu takmičenja pobedio Glazgov Rendžers posle boljeg izvođenja penala - 2:1 (1:1). Junak je bio Filip Kostić koji je bio asistent za izjednačujući gol, pa onda i strelac u penal seriji.

Na ovaj način je nemački tim došao do titule, a to ujedno znači i da će naredne sezone igrati u Ligi šampiona. Pored Kostića epitet heroja ima i sjajni golman Kevin Trap koji je u završnici imao sjajnu odbranu, pa je odbranio i penal nekadašnjem igraču Arsenala i Juventusa Aronu Remziju.

Posle 90 minuta igre je bilo nerešeno (1:1). Džo Aribo je u 57. minutu iskoristio kiks Tute i doneo škotskom timu prednost. U 69. je Kostić poslao savršen centaršut, Bore je pratio i izjednačio.

Ni posle dva produžetka, odnosno dodatnih 30 minuta igre nije bilo promene rezultata. Tu je Trap odbranio zicer Rajanu Kentu u 118. minutu, što je značilo da meč ide na penale.

Pogledajte

00:11
Filip Kostić penal
Izvor: ArenaSport

Tamo je Kostić bio precizan u četvrtoj seriji, Trap je odbranio šut Remziju, a Bore je zakucao loptu u mrežu za veliko slavlje.

0:10

GOL ZA TITULU

Ovako je Bore postigao pobednički pogodak.

Pogledajte

00:18
Santos Bore pogodak i slavlje

0:05

PROMAŠAJ REMZIJA

Promašaj Remzija, odnosno odbrana Trapa je momenat koji je odlučio. Nekadašnji igrač Arsenala i Juventusa je bio tragičar.

Pogledajte

00:21
Ramzi promašaj

0:02

KOSTIĆEV PENAL

Ovako je Filip Kostić izveo penal u četvrtoj seriji.

Pogledajte

00:11

23:55

PENALI ODLUČILI - AJNTRAHT IDE DALJE

Penali su odlučili novi šampion Lige Evrope i učesnik Lige šampiona u narednoj sezoni je Ajntraht.

PRVA SERIJA (1:1) - Tavernije i Lenc sigurni

DRUGA SERIJA (2:2) - Pogodili su Dejvis i Hrustić

TREĆA SERIJA (3:3) - Artfild šalje loptu pod prečku, Kamada od stative pogađa

ČETVRTA SERIJA (4:3 ZA AJNTRAHT) - Trap brani udarac bivšeg igrača Arsenala Arona Remzija, Kostić je šutirao snažno i precizno u donji levi ugao golmana, Mekgregor je pogodio stranu, nije odbranio.

PETA SERIJA - Ruf je pogodio, pa je Bore zakucao loptu u mrežu.

23:40

120' - PENALI!

Dramatičnije od ovoga ne može. Pobednik će se znati posle boljeg izvođenja penala!

23:38

118' - NEVEROVATNA PRILIKA ZA RENDŽERS

Mogao je Rendžers da dođe do pobede u 118. minutu. Kent je imao zicer, Trap je odbranio šut sa svega nekoliko metara, posle toga je Hrustić glavom izbio loptu posle šuta iz daljine i skrenuo je da ne ode u gol. Sudija to nije primetio pa je dosudio gol-aut umesto kornera što je izazvalo proteste škotskog tima.

23:35

115' - SVE SMO BLIŽI PENALIMA

Sve smo bliži izvođenju penala u Sevilji.

Izvor: Fonet/AP/Manu Fernandez

23:27

108' - HRUSTIĆEV ZICER!

Ušao je Ajdin Hrustić umesto Đibrila Soa u pauzi između dva produžetka i mogao je da postigne gol neposredno po ulasku u igru. Imao je zicer pred golom Rendžersa, ali nije zatresao mrežu.

23:22

105' - KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

Završen je prvi produžetak, nema promene rezultata - 1:1.

23:14

100' - KOSTIĆ NAJBOLJI ASISTENT LIGE EVROPE

Ajntraht ima više loptu u posedu, napada, pokušava, ali ne uspeva da dođe do gola.

Inače, Filip Kostić je najbolji asistent Lige Evrope. Ima šest asistencija, iza njega je Rikardo Orta iz Brage sa četiri.

23:00

90' - IGRAĆE SE PRODUŽECI

Nema promena. Igraće se produžeci u Sevilji.

22:53

88' - SVE SMO BLIŽI PRODUŽECIMA

Sve smo bliži produžecima. Vremena je sve manje...

22:45

80' - NAPADA AJNTRAHT

Nastavljaju se napadi domaćeg tima. Pokušavaju da dođu do drugog gola i izbegnu produžetke. Kostić je pokušao iz kornera, njegov pookušaj je osujećen.

22:35

70' - KOSTIĆ ASISTENT!

U Sevilji je nerešeno - 1:1!

Kostić je izveo majstoriju, poslao savršen centaršut sa leve strane, Bore je pratio sve to i postigao gol. Erupcija na stadionu!

22:32

62' - NEVEROVATAN PROMAŠAJ

Mogao je Kamada da donese izjednačenje u 67. minutu. Rode je poslao savršen pas, Kamada je hteo da lobuje golmana, uspeo je u tome, ali je prebacio i gol.

22:25

60' - AJNTRAHT OPET TRAŽI PENAL

Ponovo je Ajntaht tražio penal, ovog puta zbog igranja rukom u kaznenom prostoru. Posle VAR provere je ustanovljeno da nije bilo igranja rukom i da je lopta pogodila u rame jednog od igrača Rendžersa.

22:23

57' - RENDŽERS VODI

Šok u Sevilji - Rendžers vodi golom Ariba u 57. minutu!

Serija grešaka nemačkog tima, Tuta se okliznuo, pao, Aribo je ostao sam u situaciji jedan na jedan i poslao je loptu iza leđa Trapa.

22:18

53' - NIŠTA OD PENALA!

Pao je Bore u kaznenom prostoru posle kontakta sa Goldstonom. Svi u Ajntrahtu su tražili penal, sudija je čekao proveru iz VAR sobe i dobio je potvrdu - NEMA penala.

Izvor: Printscreen/Arena Sport

22:10

46' - MEČ JE NASTAVLJEN

Utakmica je nastavljena, počelo je drugo poluvreme.

21:52

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme. Nema golova posle prvih 45 minuta - 0:0.

21:33

32' - VOLEJ KOSTIĆA

Probao je Kositć iz voleja, dobro je šutirao, ali je lopta završila pored gola.

21:29

28' - PAUZA!

Sudija je dao znak obema ekipama da odu ka svojim klupama zbog osveženja. U Sevilji su ekstremno visoke temperature, pa je čak i trenutno tamo oko 30 stepeni. Posle kratke pauze je meč nastavljen.

Pred tu pauzu je Rendžers imao prvi šut, lopta je posle udarca Ariba završila tik pored stative.

21:21

20' - MEGKREGOR BRANI!

Mogao je Ajntraht da povede u 20. minutu. Knauf je ušao u kazneni prostor, pronašao je prostor za šut, dobro šutirao, Mekgregor je još bolje odbranio. Posle toga je usledio korner i još jedna dobra šansa , ali bez gola.

21:15

15' - AJNTRAHT BOLJI

U dosadašnjem delu susreta je Ajntraht za nijansu bojli, ima više napada i polu šansi, ali bez prave opasnosti za sada.

21:10

9' - RODE SE VRATIO U IGRU

Lekari su uradili svoj deo posla i Sebastijan Rode može da se vrati u igru. Sa povezom oko glave.

21:06

5' - KRV NA LICU KAPITENA

Neoprezan start Landstroma, poigao je kopačku previsoko i kopačkom po glavi zakačio kapitena protivničkog tima Rodea. Odmah se videla krv, lekarska ekipa je ušla na teren.

21:01

1' - MEČ JE POČEO

Utakmica je počela.

20:45

KOSTIĆ RAZBIO BARSU

Ajntraht je na putu do finala izbacio Barselonu. Briljirao je Filip Kostić koji je razbio Barsu.

20:35

RENDŽERS ELIMINISAO ZVEZDU

Na putu do finale Rendžers je eliminisao Crvenu zvezdu.

20:25

HAOS PRED MEČ

Pred početak utakmice u Sevilji je došlo do incidenata, tuče, krvi i pravog haosa između navijača...

Izvor: Instagram/Screenshot/@carousel