Juniori Borca su šampioni BiH! Osveta Sarajevu za poraz u finalu Kupa (FOTO)

Autor Haris Krhalić

Trofej stiže u Banjaluku!

Juniori Borca su šampioni BiH! Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Juniori Borca su šampioni BiH!

U posljednjoj utakmici Omladinske premijer lige BiH, u direktnom okršaju za titulu, juniori Borca su na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Banjaluci savladali ekipu Sarajeva rezultatom 1:0 i na taj način osvojili šampionsku titulu. Inače, ovo je prvi trofej za Borac u juniorskoj konkurenciji u ovom ligaškom formatu.

Borac – Sarajevo 1:0 (0:0)
/Grgić 73/

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja, obje ekipe su igrale dosta oprezno te se igra uglavnom odvijala na sredini terena. Pred kraj prvog dijela možemo izvdvojiti jednu priliku.

Nakon slobodnog udarca za ekipu Borca koji je izveo Grgić, lopta se od živog zida odbila preko prečke.

Početkom drugog poluvremena Borac je zaprijetio dva puta, preko Erića i Kulašina, ali je Šahinović bio na visini zadatka. U 65. minutu mogli su Banjalučani stići do vođstva. Odličnu priliku imao je Babić, čiji je pokušaj Šahinović vrhovima prstiju skrenuo u korner nakon kojeg je Šušić pokušao glavom, ali Šahinović to izbacuje sa gol linije.

U 72. minutu fauliran je Kulašin, a glavni arbitar na ovom meču pokazao je na bijelu tačku. Siguran sa „kreča“ bio je Grgić za 1:0 i oduševljenje prisutne publike.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Treba dodati kako su crveno-plavi ovom pobjedom stekli pravo da se na ljeto nađe u žrijebu omladinske Lige šampiona!

Pogledajte i slavlje Banjalučana!

Borac: Damjanović, Janjetović, Moconja, Šušić, Grgić, Vuković, Popara, Kulašin, Erić, Račić, Babić.

Sarajevo: Šahinović, Jovašević, Hodžić, Trako, Nurković, Mulalić, Ališah, Viteškić, Ramić, Mešić, Bijelonja.