Zrinjski se novim rekordom oprostio od ove sezone: "Plemići" slavili u Prijedoru, Bilbija dva puta pogodio!

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Zrinjskog su upisali rekordnu 11. gostujuću pobjedu u jednoj sezone. Strijelac oba gola bio je Nemanja Bilbija.

Zrinjski Rudar Prijedor 2:0 Premijer liga BiH Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Fudbaleri Zrinjskog su u posljednjem kolu Premijer lige BiH na gostovanju u Prijedoru savladali ekipu Rudara rezultatom 2:0. "Plemići" su ovom pobjedom stigli do 11. trijumfa u gostima u jednoj sezoni u Premijer ligi BiH što do sada nikome nije pošlo za rukom.

Zrinjski – Rudar Prijedor 2:0 (0:0)
/Bilbija 65, 85/

Pred sami početak fudbaleri Rudara napravili lijep gest. Naime, Prijedorčani su priredili špalir „plemićima“ dok su oni izlazili na teren, te im na taj način čestitali na nevjerovatnoj sezoni i sedmoj tituli prvaka BiH.

Prvo uzbuđenje smo vidjeli u 15. minutu kada je Tičinović imao dobru priliku, ali nije uspio da smiri loptu i na taj način ostane jedan na jedan sa golmanom Prijedorčana.

Prvu pravu šansu na utakmici imala je ekipa Zrinjskog u 31. minutu. Ivan Bašić je primio loptu na vrhu šesnaesterca, napravio dobar dribling, a onda pucao malo pored gola domaćeg tima. Četiri minute kasnije ponovo su Mostarci ugrozili mrežu gostiju. Nakon kornera glavom je šutirao Tičinović, ali to Ščekić vadi ispod prečke.

Ni početak drugog poluvremena nije donio mnogo uzbuđenja. Prvi su zaprijetili domaću u 59. minutu kada je udarac Santosa završio u vanjskom dijelu mreže.

U 65. minutu Zrinjski stiže do vođstva. Strijelac je bio Nemanja Bilbija kojem je ovo bio stoti pogodak u dresu „plemića“.

U 85. minutu Bilbija sa bijele tačke postiže svoj drugi pogodak danas.

Treba dodati kako je Rudar utakmicu završio sa igračem manje. Drugi žuti, odnosno crveni, dobio je Pekija u 88. minutu

Rudar Prijedor: Šćekić, Asani, Sadiku, Pekija, Santos, Bilbija, Kulenović, Dojčinović, Hodžić, Radulović i Amoa.

Zrinjski: Soldo, Trajkovski, Ćorluka, Zlomislić, Bašić, Šakota, Savić, Jakovljević, Janković, Tičinović i Bilbija.