"Željo" upisao drugi trijumf na Zlatiboru: Edis Mulalić "našao lijek" za svoj bivši klub!

Sarajlije su trijumfovale ovog utorka nad pljevaljskim Rudarom.

željezničar rudar pljevlja 3 0 Izvor: Adem Catic/Chata.photography

Poslije Kolubare, Željezničar je na pripremama na Zlatiboru stigao do pobjede i nad Rudarom iz Pljevalja.

Sarajevski premijerligaš trijumfovao je nad klubom svog bivšeg trenera Edisa Mulalića rezultatom 3:0, a poveli su u 18. minutu, kada je sa bijele tačke precizan bio Nedim Mekić, koji je tako i u drugom meču na srpskoj planini poentirao, nakon što je prethodno dva puta zatresao mrežu člana Superlige Srbije.

Da će Željezničar upisati pobjedu u ovom duelu, postalo je praktično jasno deset minuta prije kraja, kada je odbranu ekipe iz Crne Gore matirao Omar Beća, dok je trijumf pogotkom u 86. minutu ovjerio najbolji strijelac Prve lige FBiH u prošloj sezoni Dženan Haračić.

Do kraja priprema na Zlatiboru, Željezničar će još odigrati meč protiv barskog Mornara (8. jul), nakon čega slijedi povratak za Sarajevo i "postavljanje glazure" pred start takmičenja u m:tel Premijer ligi BiH.

U prvom kolu nove sezone, Željezničar će na Grbavici ugostiti ekipu Leotara.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!