Mekić vodio Želju do pobjede nad Kolubarom: Dva gola za slavlje protiv superligaša Srbije

Sarajevski "plavi" odigrali prvi pripremni meč na Zlatiboru.

Željezničar - Kolubara Izvor: Promo/FK Željezničar/Adem Ćatić

Fudbaleri Željezničara juče su doputovali na Željezničar, gdje će se spremati do 8. jula, a već danas imali su i prvi test.

Nakon jutrošnjeg treninga, u popodnevnim časovima sarajevski "plavi" igrali su prijateljski meč, u kojem su golovima Nedima Mekića savladali Kolubaru 2:1 (2:0).

U duelu sa članom Superlige Srbije Mekić je oba pogotka postigao u prvom poluvremenu, prvi u 23, a drugi u 42. minutu, da bi u nastavku Andrija Stojanović postavio konačan rezultat.

Željezničar je meču počeo u sastavu: Muftić, Galić, Cocalić, Kosorić, Vego, Mekić, Hodžić, Subašić, Štilić, Santos, Beganović.

Bila je ovo druga pripremna utakmica za izabranike Edisa Mulalića. U prvom kontrolnom meču savladan je novi premijerligaš, konjički Igman rezultatom 2:0, dok će na Zlatiboru snage odmjeriti još sa Rudarom iz Pljevalja (5. jula) i Mornarom iz Bara (8. jula), nakon čega slijedi povratak u Sarajevo.