Željezničar savladao novog premijerligaša: Povratnik na Grbavicu riješio utakmicu

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Željezničara savladali su Igman iz Konjica rezultatom 2:0.

Fudbaleri Željezničara i Igmana iz Konjica su danas na Grbavici odigrali prijateljski meč iz kojeg je sarajevski klub izašao kao pobjednik. "Plavi" su slavili sa 2:0, a strijelci su bili Hamza Gasal i Dženis Beganović koji se prije nekoliko dana vratio na Grbavicu.

Željezničar – Igman Konjic 2:0 (0:0)
/Gasal 50, Beganović 72/

Prvu priliku na utakmici imao je Igman preko novog pojačanja Demira Jakupovića u osmom minutu, ali je bivši fudbaler Rudara i Borca loše zahvatio loptu. Samo tri minute kasnije ekipa iz Konjica je ponovo imala odličnu šansu, ali je udarac Ramića otišao pored gola.

Uslijedio je period igre u kojem su domaći imali terensku inicijativu, a u 31. minutu Subašić je odlično šutirao. Međutim, njegov udarac brani Ćeman.

Prvi ozbiljan napad u drugom poluvremenu donio je vođstvo Željezničaru. Strijelac je bio Gasal na asistenciju Beganovića - 1:0.

Nastavak je donio puno bolju igru domaće ekipe. U 55. minutu Santos se odlično namjestio i šutirao malo preko gola. Četiri minute kasnije Gasal je mogao do novog gola, ali je njegov udarac glavom sa pet metara otišao preko gola.

Isti igrač u 72. minutu upisao je asistenciju. Ovog puta strijelac je bio Beganović čiji bi se povratak na Grbavicu, ukoliko nastavi sa ovakvom igrom, mogao pokazati kao pun pogodak.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Galić, Kosorić, Cocalić, Malić, Hajdarević, Mekić, Štilić, Subašić, Santos, Beganović.

IGMAN KONJIC: Ćeman, Tukić, Duraković, Velić, Mahmić, Drljević, Bešagić, Bibić, Jakupović, Kašić, Ramić

Danas smo na terenu mogli vidjeti još jednu ekipu iz BiH. Tuzla siti je odigrala pripremnu utakmicu protiv Maribora, a rezultat je na kraju bio neriješen. Vicešampiona naše države u vođstvo je doveo Smajlagić u 17. minutu. Mučio se slovenački klub dugo, a do izjednačenja su stigli u 85. minutu kada je Pihler pogodio za konačnih 1:1.

Za Tuzlu siti su od prve minute igrali: Fejzić, Šukilović, Mehidić, Čeliković, Nukić, Fereira, Karjašević, Mehanović, Mišić, Kuzmanović, Smajlagić.