Nastavlja se Jovićev teror - sedam golova na tri meča u Italiji: Luka pobjegao iz Madrida, pa rešeta kao nekad! (VIDEO)

Nastavlja se fantastično ljeto za srpskog napadača, koji polako ulazi u karakterističnu formu.

Luka Jović ponovo strijelac za Fiorentinu Izvor: Twitter/stefanson69/printscreen

Luka Jović nastavlja da rešeta mreže u Italiji. Srpski fudbaler se ovog ljeta preselio u Fiorentinu i na prva tri prijateljska meča svog novog kluba čak sedam puta je tresao mrežu rivala. Istina, protivnici su bili lokalni niželigaši koji su daleko ispod Lukinog nivoa, ali njemu je svaki pogodak nakon teškog perioda u Realu veoma bitan.

Ovog puta je Jović bio strijelac protiv trećeligaša Trenta, a njegov gol postavio je konačnih 4:1 na prijateljskom susretu. Srpski napadač je mrežu zatresao u 80. minutu susreta, nakon što su pogađali Zurkovski i Sotil, koji je bio dvostruki strijelac.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, Benfike, Ajntrahta i Reala proveo je na terenu samo 16 minuta, a to mu je bilo dovoljno da postigne gol. On je lijevom nogom pogodio mrežu sa nekoliko metara udaljenosti, nakon što se odlično oslobodio čuvara u kaznenom prostoru.

Zanimljivo, Luka Jović je ovaj meč igrao u dresu sa brojem 21, iako se već zna da će u narednoj sezoni nositi sedmicu po ugledu na Kristijana Ronalda. Fiorentina je pripremni meč igrala u rezervnoj garnituru, a ovakav bijeli dres će nositi na gostovanjima u narednoj sezoni.

Biće to prva za Jovića u Seriji A, nakon što je stigao iz Madrida. U Realu stvari nisu funkcionisale, ali sedam golova na tri pripremna meča pokazuju da bi u Italiji moglo da bude drugačije. Podsjećamo, Jović je postigao četiri gola za 28 minuta protiv Real Vićence, a zatim još dva gola na meču sa Sanvitezeom.