Partizanova agonija - poraz od posljednjeg na tabeli! Crno-bijeli opet razočarali, treći kiks u nizu!

Crno-bijeli ni u trećoj uzastopnoj utakmici nisu ostvarili pobjedu! Ovog puta su izgubili na gostovanju Novom Pazaru!

Izvor: MNPRESS

Partizan je kiksnuo i treći put u nizu - ovog puta su crno-bijeli poraženi u Novom Pazaru. Vicešampion Srbije poražen je od ekipe koja u prva tri kola nije osvojila nijedan bod, a danas je pogotkom Miloša Mijića sa bijele tačke riješila pitanje pobjednika.

Samo nekoliko sekundi prije nego što je iskusni ofanzivac savladao Nemanju Stevanovića, glavni sudija Marko Ivković pokazao je put u svlačionicu Siniši Saničaninu. Štoper Partizana je u 23. minutu minutu oborio Majdevca i za to dobio drugi žuti karton na meču, što je možda i prelomilo ovu utakmicu.

Sa igračem manje u polju Partizan nije mogao na pravi način da izvrši pritisak na Pazarce. Zapravo, čini se da su kontranapadi domaćeg tima bili opasniji neko prividna inicijativa Partizana, jer crno-bijeli stvarno nisu stvorili mnogo prilika na današnjem meču. Posebno se to odnosi na drugi dio meča kada je ekipa Ilije Stolice morala silovitije da krene ka golu rivala.

Ovako Partizan upisaju treći kiks u nizu i dozvoljava Crvenoj zvezdi da se već nakon četiri kola Superlige udalji na ogromnih sedam bodova prednosti. Ukoliko šampion večeras savlada Mladost iz Lučana, crveno-bijeli će imati 12 bodova, naspram pet koliko ima njihov najveći rival.

21:00

TABELA!

Ovakva je trenutna situacija na tabeli Superlige:

Standings provided by SofaScore LiveScore

20:50

KRAJ UTAKMICE!

Novi Pazar je pobijedio Partizan 1:0, golom Miloša Mijića!

Treći kiks crno-bijelih u nizu i prvi poraz ove sezone!

Pogledajte detalje sa meča:

20:42

86. minut - Izmjene!

Posljednja izmjena Novog Pazara, Gaćinović je umjesto Nikčevića na teren posalo Maksimovića.

Sa druge strane, Marka Živkovića zamijenio je Aleksandar Lutovac.

20:38

82. minut - Izmjena!

Marko Vučić mijenja Jovića na poziciji lijevog beka u domaćem timu, što je četvrta Gaćinovićeva izmjena večeras.

20:31

76. minut - Ilija Stolica dobija žuti karton!

Trener Partizana je opomenut, a neko od članova stručnog štaba isključen nakon protesta kod sudije Ivkovića.

20:29

74. minut - Mijić!

Još jedna velika prilika za Pazarce. Nikčević je pobjegao po lijevom boku i na desnoj strani pronašao Mijića, ali strijelac jedinog gola nije dobro zahvatio loptu.

20:27

71. minut - Ofsajd!

Nakon mnogo zakašnjena podignuta je zastavica drugog pomoćnika, ali je prije toga Novi Pazar propustio najbolju šansu na meču. Zoran Danoski je bio sam na petercu, ali je oklijevao sa udarcem, pokušao da zalomi rivala koji mu se približavao, a zatim se spetljao i nije uputio šut.

Ipak, nekoliko trenutaka kasnije dosuđen je ofsajd.

20:24

68. minut - Treća promjena Partizana!

Nakon što je na poluvremenu napravio dvostruku izmjenu, Ilija Stolica će tokom pauze za osvježenje promijeniti još jednog igrača. Umjesto Meniga finiš meča će igrati Samed Baždar.

20:22

66. minut - Izmjene!

Novi Pazar pravi trostruku izmjenu, van terena idu Islamović, Majdevac i Ergelaš,a u igri su Zoran Danoski, Semir Alić i Mustafa Mujazinović.

20:06

Zbog ovoga je Novi Pazar dobio penal!

Pogledajte situaciju iz 23. minuta:

20:05

48. minut - Islamović!

Kakav pokušaj Seada Islamovića! Pokušao je petom da šokira Nemanju Stevanovića i duplira prednost Pazaraca, ali je golman gostiju bio smiren.

20:01

46. minut - Nastavlja se meč!

Novi Pazar ima prvi napad u nastavku meča. Podsjećamo, domaći tim ima rezultatsku i brojčanu prednost, pošto je Mijić dao gol sa bijele tačke, a Saničanin isključen zbog napravljenog penala.

19:59

Izmjene - Stolica pravi promjene!

Umjesto Mihajla Petkovića i Bibarsa Natha u nastavku će igrati Kristijan Belić i Fuseni Dijabate!

POLUVRIJEME!

Još jedno veoma blijedo poluvrijeme Partizane. Najbolje prilike za crno-bijele propustili su Rikardo Gomeš koji je lijevom nogom šutirao pored gola i Bibars Natho čiji je udarac iz slobodnog udarca sa 16 metara otišao preko prečke.

Za razliku od crno-bijelih, Pazarci su zatresli mrežu! Miloš Mijić je bio precizan sa bijele tačke nakon što je Saničanin oborio Majdevca, pa domaći tim ima prednost nakon prvog dijela meča. Zbog tog prekršaja Siniša Saničanin je dobio drugi žuti karton i Partizan će nastavak meča odigrati sa igračem manje!

19:33

36. minut - Mijić!

Nakon postignutog gola sa bijele tačke razigrao se ofanzivni vezni Novog Pazara. Miloš Mijić je pored četvorice igrača Partizana našao prostor za šut, prevario Stevanovića i pogodio samo stativu!

19:27

30. minut - Osvježenje!

Fudbaleri oba tima su dobili kratku pauzu zbog izuzetno toplog vremena u Novom Pazaru. Iako se meč igra u večernjim časovima, temperatura je preko 30 stepeni.

19:21

24. minut - GOOOL, Mijić!

Pazarci imaju prednost! Miloš Mijić je poslao Stevanovića u jednu, a loptu u drugu stranu i sada domaći tim vodi protiv Partizana!

19:19

22. minut - PENAL!

Samo nekoliko desetina sekundi kasnije, nova sporna situacija u kaznenom prostoru Partizana.

Sudija Marko Ivković pokazuje drugi žuti karton Siniši Saničaninu i dosuđuje penal zbog njegovog prekršaja nad Majdevcem, koji je oboren i maloprije.

Izvor: Arenasport/printscreen
19:18

21. minut - Nema penala!

Sudija nije ni gledao snimak, igra se dalje. Neko od članova stručnog štaba Novog Pazara isključen je zbog protesta!

19:17

20. minut - Pazarci traže penal!

Majdevac je završio na travi u kaznenom prostoru Partizana, fudbaleri domaćeg tima su tražili penal, a sudija Ivković je pokazao da se igra dalje!

19:15

19. minut - Gomeš!

Dobru priliku je imao fudbaler Partizana, ali je levom nogom gađao suprotni ugao i promašio.

19:11

14. minut - Pritisak Pazaraca!

Osjetili su fudbaleri domaćeg tima da bi Partizan mogao da ima problema ukoliko izađu visoko i naprave pritisak na posljednju liniju, što je donijelo osvojenu loptu za njih. Lončar je šutirao sa dvadesetak metara i nije bio precizan.

18:57

1. minut - Meč je počeo!

Sa malim zakašnjenjem počeo je meč u Novom Pazaru!

18:55

Partizanu fale zadnji vezni i sportski direktor!

Nakon što su iz kluba otišli Saša Zdjelar i Ivica Iliev, treneru Iliji Stolici potreban je igrač u veznom redu, ali sada nema koga da dovede.

18:50

Prazan stadion!

Novi Pazar je kažnjen zbog ponašanja svojih navijača i ovaj meč će se igrati bez prisustva publike!

18:40

Podsjetite se...

Ovako je izgledalo poslednje gostovanje Partizana u Novom Pazaru, u četvrtom kolu prethodne sezone:

Meč iz sezone 2021/22.
Izvor: YouTube/Arena sport TV
18:25

Prethodne sezone...

Fudbaleri Partizana i Novog Pazara su prethodne sezone odigrali dva meč, a crno-bijeli su oba puta slavili bez većih problema. Početkom avgusta u Novom Pazaru bile je 4:1 za Partizan, a početkom decembra 2:0 u Humskoj.

Podsjetite se detalja sa tog meča:

18:10

Rezervisti!

Novi Pazar: Kahrimanović, Alić, Danoski, Fijuljanin, Kiković, Koca, Maksimović, Momčilović, Mujezinović, Obradović, Vučić

Partizan: Popović, Baždar, Belić, Dijabate, Ilić, Lutovac, Marković, Šehović, Stašević, Terzić, Vlahović

18:05

SASTAVI:

Novi Pazar: Kljajić, Pešukić, Rubežić, Joksimović, Jović - Lončar, Islamović - Mijić, Majdevac, Nikčević - Ergelaš

Partizan: Stevanović - Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević - Fejsa, Andrade - Menig, natho, Petković - Gomeš

Ostali mečevi 4. kola!

Tokom vikenda će se igrati još šest utakmica Superlige.

subota:

• Radnički Kragujevac - Vojvodina (17:30)

Drugi meč večeri!

Pored meča u Novom Pazaru, večeras će se u Superligi igrati još jedna utakmica. Od 21:00 na stadionu "Rajko Mitić" igraju Crvena zvezda i Radnik iz Surdulice. Prethodne sezone baš je taj tim mučio ekipu Dejana Stankovića, koja je u dva meča osvojila samo jedan bod protiv tima sa juga Srbije.

Ovako je bilo u Beogradu prošle sezone:

Surduličani šokirali šampiona u Beogradu.

Dobar dan!

Fudbaleri Partizana hitno moraju da izađu iz krize i počnu da bilježe pobjede u Superligi Srbije. Prilika za osvajanje tri boda danas im se ukazuje u Novom Pazaru, gdje će igrati protiv domaćina koji nema nijedan bod u dosadašnjem dijelu sezone.

Ostanite uz MONDO i pratite meč koji počinje u 18:55!