Real Madrid osvojio sve! Benzemu niko ne može da zaustavi - srušio je sada i Raula, njegova je Zlatna lopta!

Karim Benzema je nevjerovatan, postigao je novi gol i sa Real Madridom osvojio četvrti trofej ove sjajne sezone.

Real Madird osvojio UEFA Superkup Evrope Izvor: Profimedia

U duelu osvajača Lige šampiona i Lige Evrope - slavio je "kraljevski klub"! Real Madrid je u Superkupu Evrope savladao Ajntraht iz Frankfurta 2:0 i tako stavio još jedan trofej u svoje tribine na stadionu "Santijago Bernabeuu".

Bili su mnogo bolji rival na Olimpijskom stadionu u Helsinkiju i tako su došli do petog pehara Superkupa Evrope, a ključnu ulogu odigrali su strelci David Alaba i Karim Benzema. Novim golom, Benzema je preskočio Raula na "vječnoj listi" golgetera Real Madrida i tako praktično osvojio i nagradu "Zlatna lopta".

Karim Benzema sada na svom kontu ima čak 324 gola u dresu Real Madrida, a jedini igrač "kraljevskog kluba" koji je ispred njega je naravno Kristijano Ronaldo sa čak 450 pogodaka.

Gol za istoriju i rušenje Raula Gonzalesa "pao" je u 65. minutu na asistenciju Vinisijusa Žuniora. Do tada je Real sve kontrolisao na terenu i vodio je od 37. minuta i pogotka Alabe, na dodavanje Kazemira, dok je Brazilac propustio priliku da se upiše u strijelce - jer je pogodio prečku iz povoljne situacije.

Frankfurt, za koji nije igrao Filip Kostić zbog "završavanja" transfera u Juventus, nastavio je tradiciju da osvajač Lige Evrope gubi Superkup, pošto je u posljednjih deset godina samo Atletiko Madrid uspijevao da dođe do ovog trofeja.

Podsjetimo i da je Real Madrid osvojio La Ligu, Ligu šampiona, Superkup Španije i na kraju Superkup Evrope.