Velež i Igman podijelili bodove: Tuzla siti slavila protiv Posušja

Autor Haris Krhalić

Danas su odigrane dvije zaostale utakmice drugog kola m:tel Premijer lige BiH. Velež i Igman su podijelili bodove dok je Tuzla siti slavila protiv Posušja.

Premijer liga BiH drugo kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Danas su odigrane dvije zaostale utakmice drugog kola m:tel Premijer lige BiH. Fudbaleri Veleža i Igmana su u utakmici odigranoj u Gabeli odigrali 1:1.

Velež – Igman Konjic 1:1 (1:1)
/Haskić 7 - Jakupović 36/

U petom minutu dobra prilika za ekipu Igmana. Hebibović je sa driblinzima "izvrtio" Kvakića koji je u posljedni čas uspio izblokirati njegov šut.

Samo dvije minute kasnije Velež stiže do gola. Nakon gužve u petercu Igmana lopta je završila u golu, a strijelac je bio Nermin Haskić.

Igman je u prvih 15 minuta igre imao terensku inicijativu te su u tom periodu zaprijetili triputa – prvo preko Hebibovića i Jakupovića, a onda i preko Durakovića.

Nastavio je tim iz Konjica da prijeti i u nastavku. Prvo Bogdanović brani udarac Durakovića s nekih 12-13 metara, a zatim Hebibović prebacuje gol s nekoliko metara.

U 29. minutu Velež je imao veliku priliku, nakon šuta Pavića stativa spašava Igman.

Sedam minuta kasnije nakon ubačaja Durakovića najviši u skoku Demir Jakupović koji pogađa za izjednačenje 1:1. Zanimljivo da je Jakupović i u prošlom kolu postigao pogodak glavom Sarajevu, uprkos tome što je jedan od najnižih igrača na terenu.

"Rođeni" su agresivno ušli u drugo poluvrijeme i u nekoliko navrata zaprijetili golu Igmana. U 66. minutu Hasanović je šutirao pored gola tima iz Konjica.

Šest minuta kasnije Ćosić je atraktivno pokušao makazicama, ali brani Ćeman.

Pri kraju utakmice započela je totalna ofanziva Veleža koji je bacio sve karte u napad, ali se rezultat do kraja nije mijenjao. Treba dodati kako je Vehabović u posljednjem napadu pogodio prečku

Velež: Bogdanović, Pavić, Zeljković, Pršeš, Anđušić, Haskić, Sijamija, Hasanović, Ikić, Kvakić, Dejanović.

Igman: Ćeman, Duraković, Bešagić, Velić, Drljević, Hrelja, Hebibović, Dupovac, Mahmić, Jakupović, Ramić.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U drugoj današnjoj utakmicu Tuzla siti je u Srebreniku dočekala fudbalere Posušja. Ekipa iz Simin Hana bila je uspješnija i slavila sa 3:0.

Tuzla siti – Posušje 3:0 (1:0)
/Mehidić 22, Nargalić 61,90+4/

U prvih deset minuta utakmice nismo vidjeli mnogo uzbuđenja. U osmom minutu Smajlagić je pao u šesanestercu Posušja, ali sudija se nije oglasio.

U 13. minutu fudbaleri Tuzla sitija su se spetljali u završnici napada i propustili priliku da iskoriste dobru šansu. Osam minuta kasnije tim iz Simin Hana stiže do vođstva.

Golman Posušja je odbranio udarac Hrkaća sa bijele tačke, a na loptu je naletio Mehidić i pogodio za 1:0.

U 41. minutu pokušao je Gavrić, ali lopta odlazi preko gola.

Drugo poluvrijeme nije donijelo uzbuđenje sve do 61. minuta kada je Tuzla siti stigla do drugog gola. Karić je prvo promašio zicer s jednog metra,a zatim u nastavku akcije Nargalić pogađa – 2:0.

Samo minut kasnije nova šansa za tim iz Simin Hana. Šutirao je Kuzmanović sa vrha šesnaesterca, ali brani to Kukić.

U sudijskoj nadoknadi Naraglić nakon solo akcije postavlja konačni 3:0.

Tuzla siti: Fejzić, Šukilović, Gavrić, Smajlagić, Eleuet, Veselinović, Karić, Mešinović, Hrkač, Mehidić, Fereira.

Posušje: Kukić, Brković, Milanović, Pavlović, Šilić, Roca, Pavković, Lučić, Horić, Krešić, Vukoja.