Zvezda povela bombom Gelora Kange: Opalio iz prve, pogodio pravo u metu - Dejan Stanović skočio od sreće! (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Vezista Crvene zvezde Gelor Kanga dao atraktivan gol protiv Makabija u Haifi! Tim pogotkom crveno-bijeli su poveli 2:1!

Pogodak Kange za vođstvo Zvezde Izvor: TV Arena Screenshot

Crvena zvezda je loše počela utakmicu u Izraelu, gubila je 0:1 protiv Makabija, a onda je do poluvremena preokrenula. Poslije pogotka Aleksandra Pešića za 1:1 u 27. minutu, Gelor Kanga donio je Beograđanima prednost 2:1 sjajnim pogotkom u 40. minutu.

I trener crveno-bijelih Dejan Stanković skočio je kada je vidio kako je Gabonac pogodio udarcem sa oko 18 metara, "iz prve", na asistenciju Osmana Bukarija. Pogledajte gol veziste crveno-bijelih i njegovu proslavu - već karakterističan salto.

Pogledajte

01:07
Fantastičan udarac Gelora Kange!
Izvor: Arena Sport

Davao je Kanga jako važne golove u dresu Zvezde, počev od onog protiv Krasnodara u ljeto 2017, a večerašnji bi mogao da ima takođe ogromnu "težinu". Crveno-bijeli su tokom burnih 45 minuta u Izraelu stekli prednost u odlučujućoj borbi za plasman u grupnu fazu Lige šampiona, mada je i dalje pred srpskim šampionom veliki put i velika borba protiv Izraelaca.