Igman ispustio dva gola prednosti: Posušje "iščupalo" bod minut prije kraja (FOTO) (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

U posljednjoj utakmici šestog kola m:tel Premijer lige BiH fudbaleri Igmana i Posušja odigrali su 2:2 na Mokrom Docu.

Begić, posušje Izvor: Promo/HŠK Posušje

U posljednjoj utakmici šestog kola fudbaleri Posušja su na domaćem terenu dočekali ekipu Igmana. Nakon prvih 45 minuta tim iz Konjica imao je prednost od 0:2. Drugo poluvrijeme donijelo je totalnu ofanzivu tima iz Posušja, koji je na kraju ipak uspio stići do jednog boda.

Posušje – Igman 2:2 (0:2)
/Pavković 72, Lučić 89 - Ramić 20, Blagojević 43/

Utakmica je započela dosta mirno, a u prvih 19. minuta nismo vidjeli ni jednu priliku. A onda je Roca oborio jednog fudbaler Igmana, a glavni arbitar pokazao na bijelu tačku. Penal je izveo Ramić čiji je udarac zaustavio Kukić, međutim lopta se ponovo odbija do Ramića koji ovog puta ne griješi – 0:1.

Samo minut kasnije Posušje uzvraća preko Hanuljaka čiji udarac glavom odlazi preko gola. Centrirao je Lučić. Isti fudbaler u 27. minutu šutirao, ali golman do odbija u korner. Nakon kornera ponovo Hanuljak šutira sa dvadesetak metara, ali ovog puta prečka zaustavlja njegov udarac.

Kazna za ove promašaje stigla je u 43. minutu kada tim iz Konjica stiže do drugog gola. Horić je pogriješio, Blagojević izašao sam ispred golmana i lagano pogodio protiv svog bivšeg kluba - 0:2.

Minut kasnije – ponovo Hanuljak. Ovog puta njegov udarac ide pokraj gola.

Na početku drugog dijela prečka ponovo spašava Igman. Krišto je spustio glavom loptu za Pavkovića čiji udarac zaustavlja okvir gola.

Nastavilo je Posušje sa napadima, a u 60. minutu Hanuljak je odlično uposlio Bobana koji sa osam metara šutira, ali je Ćeman to sjajno odbranio. Sedam minuta kasnije Vukoja je imao dobru šansu, ali promjene rezultata nije bilo.

U 72. minutu novi penal na utakmici, ovog puta za Posušje. Ćeman je srušio Pavkovića, a isti igrač je bio siguran "sa kreča" – 1:2.

Deset minuta prije kraja, prvo Hanuljak šutira preko gola gostiju, a potom i Vukoja.

U 89. minutu vidjeli smo majstoriju Begića koji sa 18 metara pogađa mrežu tima iz Konjica - 2:2.

POSUŠJE: Kukić, Brković, Begić, Milanović, Bešlić, Krišto, Hanuljak, Roca, Lučić, Horić, Boban.

IGMAN: Ćeman, Duraković, Bešagić, Velić, Drljević, Hrelja, Hebibović, Bodul, Mahmić, Jakupović, Ramić.