Proslavljeni Meksikanac izveo "panenku" u 97. minutu - i obrukao se kao nikad u životu!

Havijer Ernandez Čičarito će morati da porazmisli o svom potezu iz nadoknade vremena utakmice Los Anđeles Galaksija.

čičarito se obrukao panenkom Izvor: Streamja.com/screenshot

Fudbaleri Los Anđeles Galaksija su u nedjelju uveče remizirali 2:2 protiv Sporting Kanzas Sitija 2:2, ali to i ne bi bilo tako strašno da nije bilo dešavanja iz nadoknade vremena koji su razbjesnili navijače tima iz Kalifornije.

Odlična utakmica u MLS-u završena je na nevjerovatan način, pošto je u dramatičnom finišu Havijer Ernandez Čičarito odlučio da penal izvede "panenkom" u 97. minutu. I to zaista katastrofalno!

Nekadašnji napadač Mančester junajteda se nedavno blamirao lošom glumom na jednoj drugoj utakmici MLS lige. Ovog puta je doveo Galaksi u vođstvo već u četvrtom minutu, a posle velikog preokreta Sportinga na 1:2, Meksikanac je ponovo uspio da spasi ekipu. On je prvi penal na meču uspješno iskoristio u 88. minutu i poravnao na 2:2.

Međutim, tu nije bio kraj dramatičnim dešavanjima. LA Galaksi je duboko u nadoknadi vremena dobio još jedan jedanaesterac, a ponovo je Čičarito riješio da preuzme odgovornost. Ipak, glave mu je došla njegova pretjerana samouvjerenost.

Ernandez je odlučio da penal izvede "panenkom", ali je ta izvedba bila toliko loša da je golman lako odbranio udarac, a Meksikanac potom morao da se izvinjava navijačima zbog očajnog poteza. Pogledajte kako se Ernandez obrukao nakon što je Galaksi ostao bez pobjede njegovom krivicom:

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!