slovacko partizan

Od katastrofe do rapsodije: Partizan pravio čuda, pa ispustio istorijsku pobjedu!

Nevjerovatna utakmica je odigrana u Češkoj, a pored svega viđenog, crno-bijeli će opet imati za čime da žale pošto su ispustili rijetko viđen preokret u prvom kolu grupne Konferencijske lige.

slovacko partizan  Izvor: Profimedia

Očekivao je Partizan težak meč, motivisanog protivnika i gostovanje na kojem ne postoje nikakve garancije. Ali teško da je iko i u najluđim snovima očekivao susret kakav je u Uherskom Hradištu viđen u četvrtak uveče.

Šest golova, crveni karton, povratak Partizana iz ponora do spektakularnog preokreta, i na kraju podjelu bodova protiv ekipe Slovacka. Oba tima će biti i razočarana i oduševljena rezultatom, svaka iz različitih razloga.

SLOVACKO - PARTIZAN 3:3 (2:0)
/Kalabiška 5, 19, Kozak 83 - Dijabate 47, 52, Rikardo 61/

Put koji su navijači Partizana prešli gledajući crno-bijele u Češkoj na startu grupne faze Konferencijske lige bio je duži od bilo kojeg u skorijem sećanju. Jer kako drugačije opisati krajnje zbunjujuća dešavanja na gostovanju Slovackom?

Partizan je u 19. minutu meča imao dva gola zaostatka i igrača manje u polju, izgledali su razbijeno, smušeno i potpuno nemoćno. Na momente, samo ih je sreća dijelila od trećeg primljenog pogotka, kao poslije promašaja napadača Mihalika sa samo četiri metra.

A onda samo nešto manje od sat vremena kasnije, Partizan je imao 3:2 na semaforu u svoju korist, i dalje sa igračem manje, ali furioznom igrom Fusenija Dijabatea koji je svojim golovima vratio crno-bijele u igru i donio izjednačenje. Fenomenalan preokret je kompletirao Rikardo Gomeš udarcem iz voleja kojim je vjerovatno mnoge natrljao da trljaju oči u nevjerici - i navijače Slovacka, i navijače Partizana.

Šteta je na kraju što Partizan poslije preokreta koji je mogao da ostane upisan kao jedan od istorijskih njihovih rezultata na evropskoj sceni, nije uspio da zadrži tu prednost. Dobro su se branili tokom najvećeg dijela preostalih pola sata igre, ali je na kraju opet rana bila ista - prekidi.

Kao i kod prvog gola večeri, ali kao i kod još nebrojeno golova ove sezone, Partizan je kapitulirao poslije prekida, nedovoljno čvrste reakcije i potpune zbrke, nakon koje su igrači Slovacka uz malo i sreće uspjeli da "uguraju" loptu u gol Aleksandra Popovića.

Moraće Partizan da se zadovolji na kraju i bodom, iako je rezultat isprva prijetio da bude katastrofa, a potom najljepša bajka. U takvim amplitudama, padovima i skokovima, moći će mnogo lekcija da se nauči u redovima Petrićevog tima.

20:38

KRAJ! SLOVACKO - PARTIZAN 3:3!

Neverovatna utakmica u Češkoj - Slovacko je vodio 2:0 i imao igrača više posle 22 minuta igre, ali je usledilo još neverovatnije drugo poluvreme. Samo 17 minuta u nastavku je bilo dovoljno Partizanu da sa 10 igrača stigne do velikog preokreta i vođstva od 3:2. Ipak, nisu izdržali do kraja susreta, pa će morati da se zadovolje jednim bodom.

20:28

86' - PREČKA RIKARDA!

Kao "na baterije" igra Dijabate, dodao je loptu Rikardu u šesnaesterac, a ovaj iz prve šutirao i pogodio prečku gola Slovacka!

20:25

83' - GOL, SLOVACKO VRAĆA NA 3:3!

Nije Partizan izdržao, vratio se Slovacko, strelac je Libor Kozak! I ponovo posle prekida i velike gužve u šesnaestercu...

20:20

77' - ŽUTI KARTON TRAOREU

I vezista Partizana je prekinuo potencijalnu kontru Slovacka, a glavni sudija Traoreu odmah pokazuje žuti karton.

Drže se crno-beli, sve je manje vremena...

20:15

72' - NATHO IZLAZI

Ne može više Bibars Natho, ulazi u igru desni bek Aleksandar Filipović.

20:13

71' - ŽUTI KARTON ZA SANIČANINA

Taktički faul daleko na polovini Slovacka, kako bi se sprečila kontra domaćih. Opomenut je Siniša Saničanin.

20:08

A EVO I DRUGOG GOLA PARTIZANA!

Dijabate je za samo sedam minuta stigao i do drugog gola u drugom poluvremenu. Pogledajte gol za 2:2!

Slovacko - Partizan 2:2
Izvor: YouTube/Arena sport TV

20:07

OVAKO JE PARTIZAN DAO PRVI GOL!

Evo kako je Dijabate pokrenuo Partizan i smanjio na 1:2!

Slovacko - Partizan 2:1

20:03

62' - GOOOOOL, RIKARDO ZA 3:2!

Kakav preokret Partizana u Češkoj! Neverovatne stvari se dešavaju u drugom poluvremenu!

Andrade je centrirao, neko je tamo izbio loptu, ali ona stiže do Rikarda koji iz voleja sjajno pogađa za preokret i vođstvo Partizana! Tri gola za nešto više od 15 minuta sa igračem manje!

19:55

52' - GOOOOL, DIJABATE ZA 2:2!

Partizan je izjednačio, opet Dijabate! On je junak Partizana, za samo sedam minuta je postigao dva pogotka i doneo veliko izjednačenje uprkos tome što crno-beli imaju igrača manje!

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

19:49

47' - GOOOOL, PARTIZAN ZA 1:2!

Gol Fusenija Dijabatea pravo niotkuda! Bio je to prvi korner za crno-bele na meču, a posle toga Dijabate uspeva da šutira, golman Slovacka je bio zaklonjen i nije dobro video i ovo je idealan i neočekivano dobar start Partizana u drugom poluvremenu.

19:48

OVAKO JE BELIĆ DOBIO CRVENI KARTON

Crveni karton Kristijana Belića

19:47

PROMENA U PARTIZANU

Počelo je drugo poluvreme, a u nastavku Patrik Andrade menja Marka Živkovića. Dakle Svetozar Marković će sada preći na desnog beka, pa će crno-beli igrati sa četiri igrača u poslednjoj liniji.

19:33

POLUVREME ZA ZABORAV!

Kraj prvog poluvremena u Češkoj, Partizan teško da je mogao da odigra gorih 45 minuta! Dva olako primljena gola, bilo je još par opasnih situacija pred njihovom golom, a tu je i crveni karton Kristijana Belića sredinom prvog dela igre.

Nastup crno-belih je daleko, daleko od onoga što je potreban za ovaj nivo fudbala.

19:24

OVAKO JE PARTIZAN PRIMIO DRUGI GOL

Ponovo je to bio Jan Kalabiška, koji večeras ozbiljno maltretira igrače Partizana:

Slovacko - Partizan 2:0

19:22

37' - POPOVIĆ U "NOKDAUNU"

Opet je Slovacko bio opasan, ali sada po desnoj strani gde Dijabate nije uspeo da prekine napad, a Uroševića nije bilo na svom mestu. Na kraju posle centaršuta, Partizanovi igrači izbijaju loptu u korner, a Igor Vujačić u trku slučajno pada preko golmana Popovića i cevanicom ga zahvata po glavi.

Ipak, pridigao se golman Partizana i nastaviće meč.

Izvor: TV Arenasport screenshot

19:15

29' - PARTIZAN UMALO PRIMIO I TREĆI GOL

Kalabiška je centrirao sa leve strane, a ponovo odbrana Partizana ne reaguje kako treba. Mihalik uspeva da udari loptu glavom na samo četiri metra od gola crno-belih, ali Popović i ekipa imaju mnogo sreće da je udarac ipak nekako otišao pored gola.

19:13

OVAKO JE PARTIZAN PRIMIO PRVI GOL

Situacija sa samog početka meča kada je Kalabiška postigao prvi od dva pogotka:

Slovacko - Partizan 1:0

19:07

22' - CRVENI KARTON ZA BELIĆA!

Oštar start zadnjeg veznog Partizana, a sudija Kristijanu Beliću pokazuje direktan crveni karton! Bio je neoprezan, potpuno nepotrebno je išao "otvorenim đonom" na zglob igrača Slovacka.

19:04

20' - SLOVACKO VODI 2:0!

Opet je strelac Jan Kalabiška, ovog puta posle kornera i lošeg branjenja prekida.

Napao je Slovacko iz prekida, neko je tamo šutirao i lopta se odbila od stative pravo do Kalabiške, a on je bio potpuno usamljen, tri-četiri igrača crno-belih su svi bili dovoljno daleko od njega da igrač Slovacka može da drugi put zatrese mrežu Popovića.

19:03

RIKARDO DAO GOL, ALI OFSAJD!

Odlična akcija Partizana, Natho je utrčao iza odbrane na dodavanje u prostor, potom dodao loptu Rikardu da samo na prazan gol matira golmana Slovacka, ali sudija je odmah podigao ofsajd zastavicu.

Nema ovde VAR sistema, ali usporeni snimak je pokazao da su sudije ispravno odlučile da ne priznaju ovaj pogodak.

19:01

16' - SPOR POČETAK PARTIZANA

Tek u poslednjih nekoliko minuta igrači Partizana uspevaju da malo duže dođu do poseda lopte, nakon što je Slovacko iznenadio crno-bele odličnim početkom.

18:58

DIVLJAČKA TUČA U PARTIZANOVOJ GRUPI!

Potpuni haos pred početak utakmice Nice i Kelna, preostala dva tima iz Partizanove grupe.

Čitajte na MONDU.

Izvor: Profimedia

18:55

10' - MALO PANIKE U PARTIZANU

Gužva u šesnaestercu Partizanu, Mihalik uspeva da primi loptu na grudi i šutira, ali uspeo je Svetozar Marković da nekako odbije udarac u korner.

18:49

5' - GOL, SLOVACKO VODI 1:0!

Jan Kalabiška je strelac sa distance! Previše mu je bilo ostavljeno prostora, odlično je šutirao i pogodio donji desni ugao gola Aleksandra Popovića. Kakav loš početak za Partizan...

18:45

POČELA JE UTAKMICA!

Startovao je susret u Uherskom Hradištu, na stadionu na kom je reprezentacija Srbije 2006. godine odigrala prvi meč u istoriji pod tim imenom.

18:20

17:45

REZERVE

Slovacko /rezerve/: Frištak, Borek, Šimko, Levin, Vecheta, Travnik, Kohut, Doski, Brandner, Šašinka, Sinjavskij.

Partizan /rezerve/: Lukač, Ilić, Andrade, Šehović, Baždar, Fejsa, Filipović, Terzić, Vlahović, Jović, Petković.

17:17

OVO JE SASTAV PARTIZANA!

Evo za koji tim se Petrić odlučio, crno-beli ponovo igraju sa tri štopera.

Popović - Marković, Vujačić, Saničanin - Živković, Traore, Belić, Urošević - Dijabate, Natho - Rikardo.

A evo u kom sastavu će se Slovacko suprotstaviti Partizanu:

Ngujen - Rajnberk, Hofman, Kadlec, Kalabiška - Petržela, Daniček, Havlik, Holcer - Kozak, Mihalik.

15:00

Dobro došli u MONDO Live

Budite danas uz MONDO i pratite uživo tekstualni prenos meča 1. kola grupne faze Konferencijske lige između Slovacka i Partizana.

Utakmica počinje u 18.45 časova.

UKRATKO

• SLOVACKO - PARTIZAN 3:3
  • Partizan je u grupi D sa Slovackom, Nicom i Kelnom.
  • Prvoplasirani u grupi ide u osminu finala, a drugoplasirani u dodatnu plej-of rundu.