Zvezdin promašaj igra protiv Barselone i Intera! U crveno-bijelom nastupao 206 minuta, sada je u Ligi šampiona!

Na "Marakani" nije uspio, ali je ostvario san u Češkoj, jer tamo nastupa u najjačem klupskom takmičenju

Erik Jirka sa Viktorijom igra u Ligi šampiona Izvor: Profimedia

Slovački krilni napadač Erik Jirka (24) igra ove sezone za češki klub Viktoriju Plzenj i u njegovom dresu nastupa u Ligi šampiona. Prošle nedjelje je debitovao u najjačem takmičenju u porazu protiv Barselone (1:5), a ovog utorka je u Plzenju igrao protiv Intera (0:2). U obje utakmice mu je trener Mihal Bilek (57) davao šansu sa klupe.

Jirka je igrač Viktorije od 11. avgusta, kada je došao iz Ovijeda kao slobodan igrač. U španskom timu bio je od prošlog ljeta, kad ga je Zvezda prodala za pola miliona evra nakon što se na "Marakani" nije izborio za mjesto u timu tokom dvije i po godine. U tom periodu je odigrao samo sedam utakmica za Zvezdu, ukupno 206 minuta, a došao je u eri Vladana Milojevića, kada je ostavio veoma dobar utisak nastupajući za Spartak Trnavu protiv crveno-bijelih.

Ipak, Zvezda ga je poslije pola godine poslala na pozajmicu u Radnički iz Niša, u kojem je tokom jeseni 2019. dao četiri gola u 19 nastupa. U januaru 2020. otišao je na pozajmicu u poljski Gornjik, gdje je takođe proveo šest mjeseci, pa je u sezoni 2020/21 "spojio" cijelu sezonu na pozajmici u španskom Mirandesu, poslije koje je otišao iz kluba.

U međuvremenu je postao poznat i po velikoj tetovaži i po vezi sa srpskom ljepoticom.