Edin Džeko golom i asistencijom donio pobjedu Interu nad Viktorijom: Sporting šokirao Totenhem u sudijskoj nadoknadi!

Autor Haris Krhalić

Inter je grupnoj fazi Lige šampiona slavio protiv Vikotorije Plzenj, a prvo ime susreta bio je naš reprezentativac.

Edin Dežko doveo Inter u vođstvo protiv Viktorije Plzen Izvor: EPA-EFE/CESARE ABBATE

Fudbaleri Viktorije Plzenj su u okviru drugog kola Lige šampiona na svom terenu poraženi sa 0:2 od ekipe Intera

Od prve minute za tim iz Milana zaigrao je Edin Džeko, koji je iskoristio povjerenje trenera. Igrao se 20. minut kada je Korea uposlio bh. fudbalera koji se lijepo namjestio na desnu nogu i pogodio u desnu stranu gola za vođstvo njegove ekipe od 0:1.

Krajem prvog poluvremena Džeko je imao još jednu veliku priliku, ali nije uspio da savlada golmana domaće ekipe.

Igrao se 70. minuta kada je Damfris postavio konačnih 0:2. Džeko se ovog puta našao u ulozi asistenta te je nakon polukontre odlično uposlio holandskog fudbalera kojem nije bilo teško da pogodi.

Ludnica u Lisabonu

U drugoj večerašnjoj utakmici Lige šampiona igranoj u istom terminu, fudbaleri Sportinga iz Lisabona savladali su ekipu Totenhema rezultatom 2:0. Paulinjo je u prvom minutu sudijske nadoknade načeo ekipu iz Londona, da bi konačan rezultat Artur Gomez koji je ušao samo minut prije!

Inače, bio je ovo deseti pogodak Džeke protiv ekipe Viktorije na međunarodnoj sceni.

"Dijamant" je sa Mančester sitijem dva puta igrao protiv Viktorije i oba puta postigao po jedan gol, da bi s Romom u tri utakmice postigao dva het-trika (jednom u Ligi šampiona i jednom u Ligi Evrope).

Ukupno, bio je ovo 26. pogodak Edina Džeke u Ligi šampiona.