Prvenac Banjalučanina Stojana Vranješa u dresu Slobode, Igman pobijedio lidera prvenstva!

Odigrane su zaostale utakmica trećeg kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sloboda - Velež - Igman - Tuzla siti-PL BiH-3. kolo  Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Nekadašnji stari rivali iz bivše Jugoslavije - Sloboda i Velež podijelili su bodove u zaostaloj utakmici trećeg kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

SLOBODA - VELEŽ 1:1 (0:0)

Utakmica u Banovićima mogla je da ode i na jednu i na drugu stranu, pa je podjela plijena nekako i najrealniji ishod.

Počelo je šansom tuzlanske ekipe, koju je danas u napadu predvodio Banjalučanin Stojan Vranješ.

Nekadašnji kapiten Borca prvi je zaprijetio "rođenima" u šestom minutu kada je odlično primio loptu, okrenuo se i šutirao s vrha kaznenog prostora, ali je golman Slaviša Bogdanović dobro reagovao.

Potom su Mostarci preuzeli inicijativu i imali nekoliko solidnih šansi preko Armana Džankovića i Nermina Haskića, da bi zatim novu priliku imali Tuzlaci, tačnije Jasmin Osmić nakon prekida, ali nije se najbolje snašao.

Jasmin Osmić je oprobao šut u 35. minutu sa distance, međutim, siguran je bio golman Veleža.

Samo što se krenulo s centra u drugom poluvremenu Sloboda je povela!

Poslije lijepe akcije po lijevoj strani, Saša Maksimović je na u kaznenom prostoru pronašao Vranješa, a Banjalučanin se okrenuo i pogodio mrežu mostarske ekipe - 1:0. Bio je to prvi pogodak Vranješa u dresu tuzlanskog tima.

Vranješ je bio ključni akter i u 55. minutu kada je poslije duge akcije uposlio Maksimovića, međutim, njegov udarac je odbranio golman Mostaraca.

Golman Slaviša Bogdanović je spasio Velež i nekoliko minuta kasnije poslije šuta Maksimovića, da bi potom Vranješ odbijenu loptu poslao iznad prečke.

Sloboda je u 66. minutu uspjela da izjednači gotovo iz ničega, tačnije nakon autogola.

Poslije centaršuta Omara Pršeša iz slobodsnog udarca, Dino Hasanović je šutirao glavom, lopta je pogodila Kenina Devedžića, promijenila smjer i završila u mreži Tuzlaka - 1:1.

Izabranici Amara Osima mogli su i do preokreta u 81. minutu kada je rezervista Đorđe Pantelić dobro šutirao, ali golman Tuzlaka Semir Bukvić je sjajno intervenisao i spriječio vođstvo gostiju.

Ipak, najbliži pogotku bili su u 88. minutu kada je Edo Vehabović savladao golmana Slobode, ali je prečka spasila Tuzlake.

Mogli su i domaći do kompletnog plijena do kraja, ali se rezultat nije mijenjao, pa su bodovi podijeljeni.

SLOBODA: Bukvić, Devedžić, Ćivić, Osmanković, Maksimović, Mehmedović, J. Osmić, Vranješ, Vošnjak, M. Osmić, Delić.

VELEŽ: Bogdanović; Dejanović, Zeljković, Ikić, Kvakić, Ovčina, Hasanović, Halilović, Anđušić, Džanković, Haskić.

Vodeći na tabeli m:tel Premijer lige BiH, ekipa Tuzla sitija doživio je poraz na gostovanju Igmanu iz Konjica - 3:2

Tuzlaci su imali više od igre u Doboju kod Kaknja, ali je trećem ovosezonskom porazu najviše kumovao igrački deficit s obzirom da je u finišu prvog dijela pocrvenio Damir Mehidić.

Najbolju šansu propustio je Argentinac Dario Fereira poslije greške Elvira Durakovića u 16. minutu kada je izišao sam ispred golmana Vukanovića, ali je šutirao pored gola.

Igrao se 22. minut kada se za grešku iskupio Duraković - defanzivac Igmana je fantastično pogodio iz slobodnog udarca - 1:0.

Međutim, samo tri minuta kasnije Dušan Pantelić je izjednačio nakon akcije Damira Mehidića i Semira Smajlagića, internacionalac iz Srbije je zatresao mrežu Konjičana - 1:1.

Do odlaska na odmor gosti su ostali sa deset igrača u polju nakon što je isključen Damir Mehidić - fudbaler Tuzlaka je neoprezno startovao i zaradio direktan crveni karton.

U drugom dijelu Igman je ponovo stigao do prednosti - Anez Vazda je u 74. minutu pogodio prečku, lopta se odbila do Mirsada Ramića koji je pospremio za novo vođstvo Konjičana - 2:1.

Četiri minuta kasnije, crveni karton je dobio i fudbaler Igmana Nermin Alagić pa su oba tima ostala sa po 10 igrača, a već u jednom od sljedećih napada Tuzlaci su ponovo poravnali rezultat.

Strijelac je bio Semir Smajlagić na asistenciju Petra Mišića - 2:2.

Ni tada nisu stali agilni domaćini, koji su ipak stigli do sva tri boda u 84. minutu kada je Dejan Bodul, bivši igrač Sarajeva, na dodavanje Demira Jakupovića pogodio mrežu za pobjedu konjičke ekipe - 3:2.

IGMAN KONJIC: Vukanović, Duraković, Bešagić, Velić, Drljević, Hrelja, Bodul, Dupovac, Mahmić, Jakupović, Ramić.

TUZLA SITI: Fejzić; Dario, Šukilović, Čeliković, Mehidić; Karjašević, Pantelić, Kuzmanović, Mešinović, Mišić; Smajlagić.