Zrinjski demolirao Igman! "Poker" golova u mreži Konjičana, Nemanja Bilbija podebljao rekord! (FOTO, VIDEO)

Nakon što je u prvom poluvremenu "načeo" Igman, Zrinjski je u nastavku do nogu potukao tim iz Konjica - 4:0.

Zrinjski je poslije neočivanog poraza od dobojske Sloge u Modriči, ugostio drugog novajliju u m:tel Premijer ligi BiH, ekipu Igmana i spakovao mu četiri pogotka u mrežu!

ZRINJSKI - IGMAN 4:0 (1:0)

Bila je to peta pobjeda izabranika Sergeja Jakirovića ove sezone nakon koje su krenuli ka samom vrhu tabele. Trenutno su na petoj poziciji sa dva boda manje od lidera Borca, ali uz čak tri meča manje.

"Plemići" su od samog početka nedjeljne utakmice žestoko krenuli ka golu Konjičana i kreirali nekoliko polušansi, ali prvu stopostotnu je u osmom minutu propustio Nemanja Bilbija, koji je neometan šutirao glavom sa desetak metara iznad prečke.

Igman se isključivo branio, posjed lopte je bio skoro 80 odsto za Zrinjski, ali nisu uspjeli da probiju blok gostiju.

Do 37. minuta kada je poslije centaršuta iz slobodnog udarca Mario Ćuže glavom pogodio mrežu Konjičana - 1:0.

Isti igrač je pogodio mrežu i u 45. minutu ali je gol opravdano poništen zbog ofsajd pozicije.

Sjajno je Zrinjski počeo u nastavku meča "Pod Bijelim brijegom" i već u 48. minutu udvostručio prednost.
Poslije centaršuta iz kornera najviše je skočio Slobodan Jakovljević i povisio rezultat - 2:0.

Od tog trenutka bilo je jasno da od iznenađenja neće biti ništa, a kada je još Nemanja Bilbija poslije lijepe akcije i mata u tri poteza u 59. minutu, pogodio mrežu Miće Vukanovića bilo je pitanje samo kojim će rezultatom Mostarci slaviti pobjedu - 3:0.

Bio je to peti pogodak Banjalučanina ove sezone, a ukupno 128. u m:tel Premijer ligi BiH, pa je kapiten Zrinjskog dodatno "podebljao" vlastiti rekord.

Nakon greške golmana Igmana samo pet minuta kasnije, Ivan Jukić je postigao i četvrti pogodak za Zrinjski - 4:0.

Mogli su mostarski fudbaleri još poneki put da pogode mrežu gostiju iz Konjica, prvenstveno Bilbija, ali se do kraja rezultat nije mijenjao.

ZRINJSKI: Čondrić, Barišić, Zlomislić, Bekić, Ćuže, Drljo, Jakovljević, Ilinković, Janković, Memija, Bilbija. Trener: Sergej Jakirović

IGMAN KONJIC: Vukanović, Duraković, Bešagić, Drljević, Sabljica, Kašić, Bodul, Ćubara, Dupovac, Blagojević, Mahmić. Trener: Adnan Elezović