Spektakularan meč u Omarskoj – 12 golova i trijumf Laktaša!

Gostujuća ekipa upisala je pobjedu u sjajnoj utakmici!

omarska laktaši 4 8  Izvor: Promo/FK Laktaši

Sjajan meč odigrali su ove nedjelje Omarska i Laktaši na zatvaranju osmog kola m:tel Prve lige Republike Srpske!

Postignuto je čak 12 golova, a poslije 90 minuta, trijumfovao je gostujući tim i preuzeo četvrtu poziciju, uz tri boda manje od prvoplasirane Krupe!

OMARSKA – LAKTAŠI 4:8 (2:4)
/Jaćimović 22, 65, Romanić 27, Lajić 84 – Marković 5, 20, Milojević 15, Škorić 32, 68, Vuković 52, 90+4, Zelenika 80 pen/

Samo jedan gol je nedostajao, pa da ova dva tima izjednače rekord po broju postignutih golova na jednoj utakmici! Naime, 17. maja 2000. godine, Rudar iz Ugljevika je rezultatom 13:0 savladao trnsku Slogu

U intervalu od 5. do 20. minuta Laktaši su postigli dva pogotka, a dvostruki strijelac bio je nekadašnji napadač banjalučkog Borca Bojan Marković.

Međutim, za samo pet minuta, ekipa Omarske vratila je neizvjesnost u ovaj duel, matiravši gostujuću odbranu preko Ognjena Jaćimovića (22.) i Dragana Romanića (27. minut).

Sjajno prvo poluvrijeme zaključio je ofanzivac Laktaša Ognjen Škorić golom u 32. minutu, ali daleko od toga da je to bio kraj uzbuđenjima na stadionu u Omarskoj...

Peti gol Laktaši su postigli poslije sedam minuta igre u nastavku preko Davida Vukovića, potom je 13 minuta kasnije Ognjen Jaćimović uknjižio svoj drugi gol za 3:5, ali mu je samo tri minuta kasnije, svojim drugim pogotkom, uzvratio Škorić.

Deset minuta prije odlaska u svlačionice sedmi gol za Laktaše postigao je Goran Zelenika, zatim je četiri minuta kasnije Pedrag Lajić na semaforu "ispisao" 4:7, dok je konačan rezultat postavio Vuković svojim drugim pogotkom u četvrtom minutu nadoknade.

/Glišić 37 pen, Šikanjić 40 - Mrzić 17, Krneta 65/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!