Partizan ispao od drugoligaša: Blamaža crno-bijelih, ispali na penale u Sremskoj Mitrovici!

Poslije osam uzastopnih finala, Partizan ispada u prvoj rundi Kupa Srbije!

FK Partizan ispao na početku Kupa Srbije Izvor: MN PRESS

Crno-bijeli su senzacionalno ispali iz Kupa Srbije i to od drugoligaša!

Radnički je u Sremskoj Mitrovici savladao izabranike Gordana Petrića nakon boljeg izvođenja penala s obzirom da je u regularnih 90 minuta rezultat bio izjednačen.

Crno-bijeli su vodili do drugog minuta sudijske nadoknade pogotkom Andradea (17. minut), ali su tada kapitulirali golom Marinkovića pa je putnik u narednu rundu morao da padne nakon udaraca sa bijele tačke.

Nevjetrovatno, Partizan je promašio sva četiri penala i ispao što je vjerovatno najbolniji poraz u nacionalnom kupu još od 2005. godine i ispadanja u osmini finala Kupa Srbije i Crne Gore.

Tada ih je u Humskoj poslije penala izbacio tadašnji trećeligaš, Timok iz Zaječara.

Ako gledamo poraze Partizana u 1/16 finala nacionalnog kupa, pamti se i onaj iz 1996. godine! Prije 26 godina, ekipa BSK iz Batajnice je tada savladala crno-bijele 2:1 i napravila jednu od većih senzacija u domaćem kup takmičenju.

Preostale utakmice Kupa Srbije igraće se 19. oktobra, osim mečeva Vojvodine i Crvene zvezde, pošto će ta dva kluba igrati zaostali meč Superlige Srbije u tom terminu.

Radnički SM: Dragićević - Protić, L.Ivić, Ignjatović, Petović, Pius (od 73. Marinković), Milinković (od 85. Bačanin), Đorđević, S.Ilić (od 46. Ristović), Spasojević, Grbović (od 76. Gajić).

Partizan: Lukač - Živković, Urošević, Marković, Šehović (od 88. Filipović) - Belić, Traore - Dijabate, Andrade, Terzić (od 69. Lutovac) - Rikardo.