Tuzlaci ponovo nadigrali Sarajevo: Bivši napadač bordo tima presudio "svojima"! (VIDEO)

Autori Nebojša Šatara Autori Dragan Šutvić

Ovog popodneva odigrane su dvije utakmice 12. kola m:tel Premijer lige BiH.

Tuzla siti - Sarajevo, Velež - Posušje - PLBiH.12. kolo Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Tuzla siti je i drugi put ove sezone nadigrala Sarajevo!

Nakon iznenađujućih 1:5 na zeničkom "Bilinom polju", ovog petka u Srebreniku tim Dragan Jovića upisao je minimalnu pobjedu i vratio se na čelo tabele:

TUZLA SITI - SARAJEVO 1:0 (0:0)
/Smajlagić 55/

Tim Feđe Dudića je bio bolji rival, imao je nekoliko dobrih prilika, čak je u 12. minutu Asmir Suljić pogodio stativu, ali mreže se na stadionu nisu tresle.

Praktično iz prve prave prilike na meču, poslije deset minuta nastavka, Tuzlaci su stigli do prednosti.

Dario Fereira je nakon nekoliko kombinacija svog tima uputio upotrebljiv centaršut sa lijeve strane, a loptu je u šesnaestercu primio Semir Smajlagić, nekadašnji prvotimac Sarajeva, i matirao mladog čuvara mreže bordo tima Muhameda Šahinovića.

Pomenuti Šahinović istakao se u 63. minutu, kada je odbranio jedanaesterac Petra Mišića.

Štoper Sarajeva Vlatko Drobarov je izgubio loptu na svojoj polovini, a potom u kaznenom prostoru oborio Mišića, koji je propustio šansu da udupla prednost Tuzlaka.

Tuzla siti: Fejzić, Gavrić, Kuzmanović, Karjašević, Veselinović, Karić, Mešinović, Mišić, Hrkač, Kulibali, Fereira.Trener: Dragan Jović

Sarajevo: Šahinović, Vršajević, Trako, Đokanović, Ahmetović, Tomašević, Džafić, Drobarov, Ikić, Mustafić, Suljić. Trener: Feđa Dudić

Izvor: Promo/HŠK Posušje

VELEŽ - POSUŠJE 1:1

U drugom susretu u ovom terminu, "rođeni" su u Gabeli dočekali fudbalere Posušja, koji su prvi stekli minimalnu prednost, ali je Velež do odlaska na odmor uspio da stigne do poravnanja.

Od samog starta meča gosti su nametnuli svoj ritam i kreirali nekoliko šansi, a jednu je već u 14. minutu realizovao nekadašnji napadač Borca Toni Jović.

Po desnoj strani je prošao Marko Hanuljak i pronašao Jovića na drugoj stativi, koji je pogodio suprotan ugao mostarskog gola - 0:1.

Velež je poslije vođstva preuzeo inicijativu i propustio dvije-tri dobre šanse da stigne do izjednačenja, ali nisu bili precizni Arman Džanković i Dženan Zajmović.

U 26. minutu Džanković je sjajnim udarcem praktično savladao golmana posuškog tima Luku Kukića, međutim prečka je spasila goste.

Ipak dva minuta kasnije nije bilo pomoći nakon fantastičnog šuta Emira Halilovića, koji je sa 25 metara pogodio tačno ispod mjesta gdje se spajaju prečka i stativa - 1:1.

Izabranici Amara Osima su mogli i do preokreta, Zajmović je u 37. minutu dao predug for, iako je imao otvoren put prema golu Posušja, pa je propala odlična prilika za domaćina.

Stopostotnu šansu imalo je i Posušje u 44. minutu i to ponovo Toni Jović, ali je pogodio prečku, baš kao i Zvonimir Begić, koji je uzdrmao okvir gola udarcem glavom u 81. minutu nakon ubacivanja Arijana Brkovića.

Velež: Bogdanović, Zvonić, Pršeš, Ovčina, Hasanović, Ikić, Halilović, Kvakić, Zajmović, Dejanović, Džanković. Trener: Amar Osim

Posušje: Kukić, Brković, Landeka, Krišto, Hanuljak, Begić, Jović, Pavković, Horić, Dadić, Krešić. Trener Goran Granić