Sergej upisao dvije nove asistencije - sada ih već ima sedam: Lacio se prošetao kroz Firencu!

"Nebeskoplavi" deklasirali blijedu Fiorentinu na gostovanju, uz fenomenalnu partiju srpskog reprezentativca.

Lacio, Sergej Milinković-Savić Izvor: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI/ANSA

Još jedan odličan meč odigrali su fudbaleri Lacija, te su bez većih problema u Firenci stigli do šeste ovosezonske pobjede, u devet odigranih mečeva.

Slavili su gosti 4:0 (2:0), uz fenomenalnu partiju Sergeja Milinkovića-Savića, koji se večeras dva puta našao u ulozi asistenta. S obzirom da je od početka prvenstva postigao i tri gola, trenutno je igrač koji je učestvovao u najviše pogodaka u tzv. Ligama petice.

Prvi gol na meču postigao je Matijas Vesino, koji zbog vremena provedenog u Fiorentini nije želio da ga proslavi. U toj akciji učestvovao je i srpski internacionalac, da bi nepunih 15 minuta kasnije idealno uposlio Matiju Zakanjija za 0:2.

Koliko je SMS bio važan u igri Lacija, osim dodavanja za gol, pokazuje i podatak da je Srbin iznudio dva od četiri žuta kartona koliko su ih dobili domaći igrači.

Fiorentina, koju je i u ovom meču u napadu predvodio Luka Jović, ali se ponovo nije proslavio, pokušavala je početkom nastavka visokim presingom da smanji zaostatak, ali im to nije polazilo za rukom. U finišu je šansu dobio i Nikola Milenković, ali ovo nije bila noć srpskih igrača u ljubičastim dresovima.

S druge strane tim Mauricija Sarija vrebao je svoje prilike iz kontranapada, a jednu takvu u 86. minutu dočekao je Luis Alberto i povisio na 0:3.

Ćiro Imobile u slavljeničkoj atmosferi odigrao je meč sa Fiorentinom. Napadač Lacija večeras je odigrao 300. meč u Seriji A, a krunisao ga je pogotkom za 0:4 u sudijskoj nadoknadi, uz još jednu asistenciju Milinković-Savića, sedmu u sezoni!

Lacio igra sjajno ove sezone, trenutno je na trećem mjestu, uz isto toliko bodova zaostatka za vodećim Napolijem.