Prva liga RS: Slavlje Laktaša u Bijeljini, Zvijezda 09 pregazila Podrinje - Krupa nastavila niz pobjeda!

Autor Haris Krhalić

Odigrano je šest utakmica Prve lige RS, a najubjedljivije pobjede upisali su Rudar Prijedor i Zvijezda 09. U okršaju nekadašnjih premijerligaša Laktaši su savladali Radnik dok je Krupa produžila niz pobjeda na sedam utakmica.

Prva liga RS 15. kolo, rezultati Izvor: FK Krupa/Jovana Vidović

U okviru 15. kola Prve lige RS danas je odigrano šest utakmica na kojima je viđen 21 pogodak.

Lider prvenstva, ekipa Krupe, je na gostovanju u Prnjavoru savladala Ljubić rezultatom 0:2. Tim iz kanjona Vrbasa je u vođstvo došao u 40. minutu golom Bautiste. Konačan rezultat postavio je Đekić u 66. minutu. Krupa je ovim trijumfom došla do sedme vezane pobjede u Prvoj ligi RS te će ostati lider prvoligaškog karavana i nakon ovog kola.

Zvijezda 09 je sa 6:0 pregazila ekipu Podrinja. Za tim iz Etno sela Stanišić redom su pogađali Nemanja Kojić, Andrija Janjić, Abid Mujagić, Jovan Bokić da bi na kraju u 88. i 89. minutu Kojo Matić se dva puta upisao u listu strijelaca.

Ubjedljivu pobjedu upisala je i ekipa Rudara koja je na domaćem terenu savladala Modriču sa 5:0. Dva gola na utakmici postigao je Stefan Radaković, a po jedan su zabili Paolo da Silva, Aleksandar Demonjić i Danilo Marmat.

Tekstilac je na gostovanju kod Famosa slavio sa 2:1. Gosti su poveli golom Ljubiše Reljića u 37. minutu da bi Ognjen Mičić u 55. minutu vratio stvari na početak. Pogodak vrijedan tri boda za tim iz Dervente postigao je Ognjen Obradov četiri minute prije kraja utakmice.

U Zvorniku je Drina na svom terenu savladala ekipu Kozare sa 2:1. Gosti su prvi poveli na meču u 25. minutu golom Aleksandra Malbašića, da bi Filip Blagojević minut prije odlaska na odmor izjednačio na 1:1. Konačan rezultat u 54. minutu postavio je Stanišić Nikola.

U susretu nekadašnji premijerligaša ekipa Laktaša je na gostovanju kod Radnika slavila sa 2:0. Prvi pogodak postigao je Dejan Bosančić u 12. minutu da bi osam minuta kasnije Bojan Marković uduplao vođstvo gostiju. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao.