Prva liga RS: Zvijezda 09 slavila protiv Slobode iz Mrkonjić Grada

Autor Haris Krhalić

Zvijezda 09 upisala je sigurnu pobjedu protiv Slobode iz Mrkonjić Grada na otvaranju 13. kola Prve lige Rs.

Sloboda MG Zvijezda 09 13. kolo Prva liga RS Izvor: Promo/FK Zvijezda 09

Trinaesto kolo m:tel Prve lige Republike Srpske otvorili su danas, na „Lukama“ mrkonjićka Sloboda i Zvijezda 09. Gosti iz Etno sela Stanišić slavili su sa ubjedljivih 0:3 te se tako nakon remija i poraza u prethodna dva kola vratili na pobjednički kolosijek.

Sloboda MG – Zvijezda 09 0:3 (0:1)
/Resić 45+3, Bokić 71, Stjepanović 88/

Goste je u vođstvo doveo Ševkija Resić u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Inače, Resić je ovog ljeta stigao iz sarajevskog Željezničara.

Drugi pogodak na ovom meču vidjeli smo u 71. minutu kada je Jovan Bokić pogodio mrežu ekipe iz Mrkonjić Grada. Konačan rezultat na utakmici postavio je Ognjen Stjepanović dvije minute prije kraja.

Bio je ovo drugi vezani poraz Slobode koja trenutno ima 11 bodova iz 13 utakmica i zauzima 13 poziciju na tabeli Prve lige RS.

S druge strane, Zvijezda 09 je ovom pobjedom stigla do treće pozicije sa utakmicom više od Laktaša i Slavije koji zaostaju jedan odnosno dva boda za timom iz Bijeljine.

U narednom kolu Sloboda gostuje kod Podrinja dok će Zvijezda 09 na svom terenu dočekati Slaviju.