Četvrti uzastopni poraz banjalučkog Želje, Sloboda slavila na gostovanju kod imenjaka!

Banjalučki Željezničar Sport tim upisao je novi domaći poraz na stadionu u "Predgrađu", dok je novogradska Sloboda trijumfom nad imenjakom iz Mrkonjić Grada nastavila trku za vodećom Krupom.

Prva liga RS 15. kolo Željezničar Sport Tim -  Izvor: Youtube/Vladimir Goronjic

U okviru 15. kola m:tel Prve lige Republike Srpske, izabranici Asmira Avdukića zabilježili su osmi poraz u novoj sezoni, a četvrti zaredom!

Bolji od Banjalučana bili su fudbaleri Omarske, čiji je klub nedavno dospio u žižu regionalne javnosti nakon što su navijači splitskog Hajduka zapalili njihovu zastavu.

Prvi gol na "Predgrađu" pao je u 34. minutu kada je Ognjen Jaćimović zatresao banjalučku mrežu. Drugi pogodak postigao je Marinko Rastoka u 83. minutu kojim je osigurao drugi vezani, a ukupno četvrti trijumf u prvenstvu Srpske.

Uspio je Željeumičar smanjiti na 2:1 golom Ivića u devedestom minutu, ali bolje od toga nije moglo.

Izvor: Promo/FK Sloboda Novi Grad

U susretu dvije Slobode u Mrkonjić Gradu, bilo je šansi na obje strane, međutim tim Darka Vojvodića je u drugom poluvremenu stigao do osmog uzastopnog trijumfa, pa će zadovoljan otuputovati kući u Novi Grad.

Pobjedu gostima sa stadiona "Mlakve" osigurali su Nemanja Vejnović u 56. iz jedanaesterca i Mujo Smajić u 82. minutu, pa su nastavili potjeru za vodećom Krupom, koja ima dva boda više od Novograđana.

Izvor: Facebook/FK Sloboda Novi Grad