Krunić pogodio protiv Salcburga i doveo Milan na korak do plasmana u narednu fazu Lige šampiona (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Milan je na pragu plasmana u eliminacionu fazu Lige šampiona zahvaljajući golovima Žirua i Krunića.

Rade Krunić Izvor: Shutterstock

U direktnom okršaju za plasman u narednu fazu Lige šampiona, Milan je na San Siru dočekao ekipu Salcburga, a nakon sat vremena igre "rosoneri" vode sa 3:0 i samo čudo može spriječiti Italijane da ne osiguraju prolaz dalje.

Austrijsku ekipu načeo je Olivije Žiru u 14. minutu kada je pogodio na asistenciju Tonalija. Francuz je uspio postići još jedan pogodak u 27. minutu, ali mu je isti poništen zbog ofsajda.

Početkom drugog poluvremena ponovo je Žiru bio u centru pažnje. Ovog puta odlično je glavom prebacio loptu do bh. reprezentativca, Rade Krunića koji glavom pogađa za 2:0.

U 57. minutu Milan je uspio stići do i do trećeg gola, a strijelac je ponovo bio Žiru koji večeras igra odlično.

U drugoj utakmici grupe E, Čelsi vodi u Londonu protiv Dinama sa 2:1 i čini se kako će ekipa iz Zagreba večeras završiti svoj evropski put.