Vodeći kvartet m:tel Prve lige RS ne posustaje: Pobjede Krupe, Slobode (NG), Laktaša i Zvijezde 09

Četiri prvoplasirane ekipe m:tel Prve lige Republike Srpske nisu dozvolile iznenađenja u 17. kolu.

Završen jesenji dio sezone u Prvoj ligi RS, Krupa na prvom mjestu Izvor: Promo/FK Laktaši

Još jedna utakmica (u nedjelju u Mrkonjić Gradu igraju Sloboda i Omarska) ostala je se odigra i zavjesa će biti spuštena na jesenji dio sezone u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske.

I nakon prošlog kola bilo je jasno da je Krupa osvojila jesenje počasti, a razlike u vrhu tabele među prvoplasiranim ekipama nije bilo ni nakon 17. runde, s obzirom da su sve četiri tima zabilježila pobjede.

Vodeća Krupa slavila je 3:1 protiv Željezničara u Banjaluci, uz dva pogotka Ognjena Đuričina, dok je Sloboda iz Novog Grada, uprkos činjenici da je praktično cijelu utakmicu igrala sa desetoricom igrača (u 12. minutu isključen Semir Tiro), stigla do minimalnog trijumfa u Janji. Gol vrijedan tri boda protiv Podrinja postigao je Tarik Saletović u finišu prvog poluvremena.

Fenomenalni jesenju seriju nastavili su Laktaši, koji su bili bolji od Drine, takođe u gostima. Bojan Marković i Ognjen Škorić bili su strijelci za Laktašane, koji polusezonu završavaju na sjajnoj trećoj poziciji, sa devet bodova manje od lidera Krupe.

Najlakši zadatak među vodećim ekipama imala je Zvijezda 09, koja je opravdala ulogu favorita protiv Alfa Modriče i slavila 3:0.

U komšijskom derbiju Famosa i Slavije nije bilo pobjednika (2:2), Rudar Prijedor savladao je Kozaru 1:0, dok je Ljubić nadigrao Tekstilac i golovima dvostrukog strijelca Andreja Bosnića slavio 2:0.

Nakon sutrašnjeg duela u Mrkonjić Gradu, slijedi višemjesečna pauza, a prvenstvo se nastavlja na proljeće, tačnije početkom marta.