Konačno! Ronaldo promašivao SVE, pa dao gol iz penala! (VIDEO)

Portugalac dao prvi gol u takmičarskoj utakmici u Saudijskoj Arabiji

kristijano ronaldo dao dva gola za al nasr Izvor: Profimedia/Mohammed Saad / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM

Kristijano Ronaldo dao je prvi gol za Al-Nasr u takmičarskoj utakmici protiv Al Fateha.

Bio je strijelac udarcem iz penala, nakon što je prethodno promašio dvije ogromne prilike, koje su ostavile u čudu mnoge navijače.

Najprije u 35. minutu nije uspio da pogodi gol udarcem "iz prve" sa manje od 10 metara, a onda je pogodio prečku šutem sa 11 metara iz igre.

Sa istog mjesta je nedugo poslije toga je ipak dao prvi gol za ekipu Rudija Garsije i bar malo skinuo teret sa leđa.

Kristijano Ronaldo prešao je u Al-Nasr u januaru za 20 miliona evra nakon ružnog rastanka sa Mančester junajtedom iz kojeg je nepovratno otišao pred Svjetsko prvenstvo. U novoj zemlji je debitovao u revijalnoj utakmici protiv Pari Sen Žermena, u kojoj je predvodio lokalne fudbalske zvijezde. Ipak, svi su čekali da ga vide u borbi za bodove i trofeje, a u njima do sada nije blistao.

Pogledajte njegov promašaj protiv Al-Fateha.

Sa Ronaldom na čelu, Al-Nasr ispao je iz Superkupa Saudijske Arabije porazom protiv Al-Itihada (1:3), poslije čega ga je trener Rudi Garsija kritikovao. "Kristijano Ronaldo promašio je šansu koja bi promijenila tok meča u prvom delu, ali čestitam Al-Itihadu", rekao je francuski stručnjak poslije tog poraza.

I zaista, i u remiju protiv Al-Fateha (2:2), u kojem je "CR7" postavio konačan rezultat iz penala u 93. minutu, bilo je očigledno da će Portugalcu biti potrebno još vremena.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!