Borac Vejle prenos uživo

Fudbaleri Borca su u drugoj kontrolnoj utakmici u Antaliji odigrali neriješeno protiv danskog Vejlea.

Borac Vejle prenos uživo Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Fudbaleri banjalučkog Borca i danskog Vejlea remizirali su na pripremama u Antaliji. Bio je ovo drugi meč za izabranike Vinka Marinovića u Turskoj, a prvi remi s obzirom da su u prvom meču poraženi od moskovskog Dinama (3:2).

Na današnjem meču obje ekipe su imale po nekoliko izglednih prilika, ali na kraju nije bilo golova.

Borac - Vejle 0:0 (0:0)

Prvu priliku na utakmici imao je Vejle preko Albentose čiji udarac glavom odlazi preko gola. U 27. minutu Borac je imao odličnu šansu da dođe do vođstva, ali je Aleksandar Subić bio u ofsajdu.

Samo dvije minute kasnije Onugha je izašao sam pred golmana Borca, ali Vojnović u posljednji izbacuje loptu u korner. U 32. minutu ponovo je Onugha izašao sam na Ćetkovića, ali ovog puta njegov udarac odlično zaustavlja 20-godišnji čuvar mreže banjalučkog kluba.

Borac je u drugo poluvrijeme ušao dosta ofanzivnije. Najbolju priliku na utakmici imao je Bredal u 68. minutu kada je neometan sa samo nekoliko metara promašio gol.

S druge strane, možda i najbolju šansu za Borac imao je Mrkaić, ali je njegov udarac zaustavio danski golman. Do kraja utakmice vidjeli smo nekoliko dalekomentih udaraca na obje strane, ali golmani su bili na visini zadatka.

Inače, Vejle je kroz istoriju pet puta bio šampion Danske (posljednji put 1984. godine), dok je šest puta osvajao trofej u Kupu (posljednji 1981. godine).

Prošle sezone je Vejle u elitnom rangu zauzeo pretposljednje, 11. mjesto nakon 22 kola, te je morao da igra u ligi za opstanak, ali nije uspio da ga izbori.

Na dobrom putu je Vejle da se nakon samo jedne sezone vrati u elitu. Nakon 17 kola, zauzima prvo mjesto sa 47 bodova, četiri više od drugoplasiranog Hvidovrea

Više detalja o samoj utakmici klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

14:48

- KRAJ UTAKMICE -

Remi Borca i danskog Vejlea (0:0).

14:45

87'- Pokušao je Ofori sa distance

Šutirao je Ofori sa nekih 20ak metara, ali lopta odlazi pored gola.

14:42

83'- Evo i malo naguravanja na terenu

"Nasrnuo" je Ambi na Blagaića, ali se situaciju brzo smirila.

14:37

81'- Ulazimo u finiš susreta

14:33

76'- Još jednom Pavlović odlično brani

14:31

73'- Odlična šansa za Mrkaića

Mrkaić se lijepo probio kroz odbranu Vejlea, ali njegov udarac zastavlja golman

14:26

68'- Kakav promašaj Bredala

Ostao je Bredal sam na par metara od gola Borca, ali njegov udarac odlazi u gol-aut.

14:22

64'- Još jedan slobodni udarac za Vejl sa ruba kaznenog prostora

I ovaj udarac odlazi preko gola

14:20

62'- Izmjene

U igru ulazi Mrkaić, umjesto Lukića. Trener Vejla promijenio je pet fudbalera.

14:18

61'- Slobodni udarac za Dance sa ruba šesnaesterca

Gamelgard šutira preko živog zida

14:17

60'- Korner za Vejle, nema opasnosti

14:09

52'- Šutira Ezatolahi, brani Pavlović

14:07

50'- Borac opasniji u nastavku

14:03

- Počelo drugo poluvrijeme -

Trener Borca je iz igre izveo Piščevića, a umjesto njega u igru je ušao Popara dok je umjesto Lagundžića ušao Blagaić. Takođe, igru je napustio Ćetković, a umjesto njega na gol je stao Pavlović.

13:51

- Kraj prvog poluvremena -

Nakon prvih 45 minuta rezultat je i dalje 0:0

13:45

41'- Oštar centaršut Ninkovića

Ubacio je Ninković za Lukića, ali loptu hvata golman Jakobsen.

13:39

- Fotogalerija -

13:37

32'- Kakva odbrana Ćetkovića!

Izašao je sam Onugha na golmana Borca, ali Ćetković odličnom reakcijom spašava gol Banjalučana.

13:35

29'- Opasno pred golom Borca

Izgubio je Subić loptu u blizini svoga gola, a u nastavku akcije Onugha je bio u odličnoj prilici. Srećom po crveno-plave, Vojnović izbacuje loptu u posljednji trenutak.

13:31

27'- Ofsajd!

Moglo je da bude opasno po gol Vejlea, ali je Subić malo "požurio"

13:25

21'- Korner za Borac

Centaršut Ninkovića na prvu stativu, izbacuje to odbrana Vejlea

13:21

17'- Mirniji period igre

Trenutno se igra uglavnom na sredini terena

13:17

12'- Ćetković siguran ispred napadača Vejlea

Izašao je Ćetković na vrijeme i pokupio loptu ispred protivničkog napadača.

13:15

10'- Igrač Borca ostao na travi

Žestok sudar dva igrača protivničkih tabora. Deblji kraj je izvukao Cvijanović.

13:10

6'- Korner za Vejle

Uspjela je odbrana Borca da otkloni opasnost, ali u nastavku Danci prijete preko Albentose čiji udarac glavom odlazi preko gola.

13:08

4'- Korner za Borac

Bez opasnosti po gol Vejla

13:04

1'- Utakmica je počela

Izvor: MONDO

12:48

Povratnici u Borac

Nakon šest mjeseci provedenih na posudbi, u klub su se vratili Marko Kujundžić, Dejan Bosančić i Filip Račić. Pročitajte šta su rekli povodom toga.

12:28

Sastav Vejlea

Vejle: Jakobsen, Bari, Albentosa, Bušuladžić, Onugha, Mućoli, Arsić, Ravn, Li, Gamelgard, Ezatolahi

12:09

Sastav Borca

Borac: Ćetković, Lagundžić, Lazić, Vojnović, Subić, Piščević, Predragović, Ninković, Dojčinović, Cvijanović, Lukić.

12:03

Prva pripremna utakmica

U prvom pripremnom meču u Antaliji, fudbaleri Borca poraženi od moskovskog Dinama 2:3 (1:0) u duelu koji je trajao 120 minuta.

Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga