FK Borac

U prvom pripremnom meču u Antaliji, fudbaleri Borca poraženi od moskovskog Dinama 2:3 (1:0) u duelu koji je trajao 120 minuta.

FK Borac Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

Fudbaleri Borca prije dva dana stigli su na zimske pripreme u Antaliju, a već danas odigrali su prvi kontrolni meč.

Tim Vinka Marinovića odigrao je veoma dobar susret, bio blizu da napravi iznenađenje protiv moskovskog Dinama, ali je klub koji je kroz istoriju 11 puta osvajao šampionsku titulu u Rusiji, na klupi sa Slavišaom Jokanovićem, nakon preokreta slavio 3:2 (0:1)

BORAC - DINAMO 2:3 (1:0)
/Mrkaić 24, Pejović 100 - Tukavin 82 pen, 104, Maričalj 85/

Odlukom dvojice trenera igralo se četiri puta po 30 minuta, a pred početak susreta kapiteni dva tima Aleksandar Subić i Danil Fomin na teren su izašli sa zastavom u bojama Republike Srpske i Rusije, na kojoj su bili i grbovi Borca i Dinama.

Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

a nakon uvodnog kvartala "crveno-plavi" vodili su golom Momčila Mrkaića iz 24. minuta. U drugom periodu nije bilo golova, a onda je za svega tri minuta drugog poluvremena ruski tim postigao dva gola.

Prvo je Tukavin iskoristio neopreznost Milojevića i skrivljen penal da sa "kreča" donese svom timu izjednačenje, da bi samo par minuta kasnije Maričalj preokrenuo rezultat u korist ruskog tima. Ipak, nije se tu Borac predao. Nikola Pejović, koji je pojačao Borac prije desetak dana, u 100. minutu je pogodio za 2:2 i činilo se da Banjalučani mogu izbjeći poraz.

Pogledajte taj gol...

Pogledajte

00:12
Gol Pejovića za 2:2
Izvor: Mondo/Goran Arbutina

Ipak, Tukavin je svojim drugim, a ukupno trećim golom Dinama, donio pobjedu ruskom timu u 104. minutu.

Podsjetimo, pred put u Tursku "crveno-plavi" odigrali su već jedan pripremni susret, u kojem su deklasirali prvoligaša Republike Srpske, Slobodu iz Novog Grada 7:0. U popularnom turskom ljetovalištu, osim Dinama, igraće još sa danskim Vejleom 4. februara, dok će pet dana kasnije imati čak dva testa - protiv Rodina iz Moskve i letonske Aude.

Detalje meča između Borca i Dinama potražite u sekciji "RAZVOJ DOGAĐAJA".

16:36

120' - Kraj utakmice, pobjeda Dinama 3:2

16:19

104' - Tukavin postiže svoj drugi gol, treći za Dinamo

Kratko je trajalo slavlje "crveno-plavih". Ponovo je zaspala odbrana Borca, što je iskoristio Tukavin da glavom matira Palovića i dođe do svog drugog gola danas, a trećeg Dinamovog.

16:18

Nove izmjene u Borčevom sastavu

Ponovo mijenja Marinović. Izašli su Jurilj i Lukić, a zamijenili su ih Marčetić i Bogdanić.

16:15

100' - GOOOL! Pejović pogađa za 2:2!

Nakon velike gužve u šesnaestercu Moskovljana, odlično se snašao Pejović i izjednačio na 2:2.

Pogledajte

00:12

16:13

97' - Ponovo prijeti Jurilj

Pokušao je Jurilj iz daljine da matira golmana Dinama, koji je uspio da odbrani i izbaci loptu u korner.

16:06

91' - Pejović umjesto Milojevića

Počeo je odlučujući kvartal meča.

16:02

90' - Kraj trećeg dijela meča

U trećoj "četvrtini" meča Dinamo je stigao do preokreta golovima Takvina iz penala i Maričalja.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

15:56

85' - Novi gol DInama!

Pavlović je matiran nakon samo par minuta provedenih na golu Borca. Ponovo su Rusi imali korner, Maričalj je odlično šutirao i savladao golmana "crveno-plavih" za potpuni preokret.

15:52

83' Pavlović mijenja Ćetkovića

15:51

82' - Dinamo je izjednačio sa "kreča"

Milojević je skrivio penal, a Tukavin pogađa za 1:1. Malo je nedostajalo da danas sjajni Ćetković odbrani i jedanaesterac. Pročitao je gdje će protivnički igrač šutirao, čak je i uspio da dohvati loptu, ali bio je to isuviše jak i precizan udarac i lopta je završila u Borčevoj mreži.

15:37

68' - Prva prilika u nastavku za Borac

Banjalučani su prvi zaprijetili u drugom poluvremenu. Ipak, pokušaj Jurilja odbranio je Lešuk.

15:31

61' - Počelo je drugo poluvrijeme

U drugih 60 minuta Borac ulazi u nešto izmijenjenom sastavu: Ćetković, Dojčinović, Milojević, Vojnović, Račić, Bosančić, Popara, Blagaić, Cvijanović, Jurilj, Lukić.

15:11

60' - Završen je drugi dio

Drugih 30 minuta okončano je vođstvom Borca 1:0. Jedini gol na meču postigao je Momčilo Mrkaić u 24. minutu. Slijedi pauza, a onda još dva dijela meča po pola sata.

15:10

59' - Ćetković čuva prednost!

Najbolja šansa za Dinamo u dosadašnjem dijelu meča. Smolov je sa sedam metara šutirao jako, ali Ćetković je još jednom siguran.

15:05

54' - Grub start za žuti karton

Fauliran je Lukić. Zaharjan je neoprezno reagovao, napravio grub prekršaj i zaradio žuti karton, prvi na utakmici.

14:59

48' - Nova šansa za Dinamo

Ponovo je Četković bio zaposlen. Bokov je sada šutirao sa 15 metara, ali golman Borca uspio je da uhvati loptu.

14:57

47' - Ponovo prijeti Smolov - nova izmjena u Borcu

Nova prilika za Smolova. Pokušao je glavom poslije centaršuta Majstorovića, ali opet nije bio precizan.

Marinović je sada zamijenio napadača. Jovo Lukić na terenu je umjesto strijelca jedinog gola Momčila Mrkaića.

14:53

42' - Odlična odbrana Ćetkovića!

Mogao je Dinamo sada do izjednačenja. Smolov je dobio loptu u šesnaestercu nakon jedne greške odbrane Borca, ali je Ćetković odlično intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

14:44

33' - Rusi prijete

Novi prekid. Nakon ubacivanja sa strane za Dinamo, Majstorović je promašio loptu na pet metara i propala je prilika da Moskovljani dođu do izjednačenja.

14:36

30' - Završeno je prvih 30 minuta

U timu Borca izvršena je jedna izmjena. Tatar se žalio na povredu, pa je Marinović odlučio da ga zamijeni. U igri je Jurilj.

14:29

24' - GOOOL! Borac vodi 1:0!

Borac vodi!

Sada odličan kontranapad Borca. Kulašin je povukao po desnoj strani, "zalomio" protivnika na 16 metara, asistirao zatim za Mrkaića, koji je iz neposredno blizine smjestio loptu u mrežu Lešuka.

14:27

20' - Kontranapad Borca

Nakon još jednog kornera i akcije Dinama, uslijedila je kontra Borca. Kombinovali su Kulašin i Mrkaić, lopta je ponovo došla do Kulašina koji je izgubio loptu na 20 metara i propala je prilika da se ozbiljnije zaprijeti golu Moskovljana.

Nedugo zatim Piščeviće je izblokirao pokušaj Bokova, a isti igrač pokušao je ponovo da zaprijeti, ali je Ćetković bio siguran.

14:25

11' - Prva prilika za Ruse

Nakon kornera, goi Borca pokušao je da ugrozi Sazonov, ali je glavom šutirao preko gola.

14:23

Srpsko-ruska zastava

Pred početak susreta kapiteni dva tima Aleksandar Subić i Danil Fomin na teren su izašli sa zastavom u bojama Republike Srpske i Rusije, na kojoj su bili i grbovi Borca i Dinama.

Pogledajte taj trenutak...

Pogledajte

00:09
Srpsko-ruska zastava na meču Borca i Dinama

14:17

10' - Nema uzbuđenja

Uvodni minuti meč protiču bez uzbuđenja, oprezna igra na obje strane.

14:04

1' - Počeo je meč

13:40

Sastavi:

• BORAC: Ćetković, Lagundžić, Lazić, Šušić, Subić, Predragović, Piščević, Ninković, Kulašin, Tatar, Mrkaić. Trener: Vinko Marinović.
  • DINAMO: Lešuk, Sazonov, Fernandes, Majstorović, Skopincev, Kuticki, Zaharjan, Fomin, Bokov, Lesovoj, Smolov. Trener: Slaviša Jokanović.
13:36

Stadion

Ostalo je još nešto manje od pola sata do početka utakmice. Igrači obje ekipe su na zagrijavanju.

Pogledajte fotografije sa stadiona u Regnum kompleksu u Beleku gdje će igrati Borac i Dinamo.

12:39

Gdje gledati utakmicu?

Dinamo će direktno prenositi utakmicu na svom Youtube kanalu, kao i na svom nalogu na ruskoj društvenoj mreži Vkontakte.

Linkovi za gledanje utakmice: YouTube / VKontakte

12:36

4x30 umjesto 2x45

Fudbaleri Borca i Dinama danas će na terenu provesti dva sata. Umjesto standardna dva poluvremena po 45 minuta, Vinko Marinović i Slaviša Jokanović odlučili su da se igra četiri puta po 30 minuta.

12:31

Ninković vs Laksalt

Jedna zanimljivost sa današnjeg meča.

Na suprotnim stranama naći će se nekadašnji saigrači iz Đenove, Nikola Ninković, sada fudbaler Borca i urugvajski internacionalac Dijego Laksalt, koji trenutno nastupa za Dinamo.

12:25

FOTO galerija sa treninga

Uprkos nešto lošijim vremenskim prilikama od planiranih, "crveno-plavi" vrijedno su trenirali prethodnih dana. Danas je vrijeme znatno ljepše i očekuju se idealni uslovi za meč sa Dinamom.

Pogledajte FOTO galeriju sa dosadašnjih treninga...