Bivši prvotimac Borca poveo Nacional do prvog polufinala Kupa nakon OSAM godina!

Vladan Danilović je iskoristio penal u prvom produžetku i poveo svoj tim ka velikom uspjehu.

vladan danilović postigao gol u četvrtfinalu kupa portugala  Izvor: Instagram/Nacional CD

Nekadašnji vezista Borca Vladan Danilović poveo je večeras ekipu Nacionala do polufinala portugalskog Kupa, u kojem nije igrao osam godina!

Tim sa Madeire, koji se takmiči u drugoj portugalskoj ligi, trijumfovao je nakon produžetaka nad ekipom Kaza Pije, koja igra u elitnom rangu, rezultatom 2:5, a Danilović je bio kreator trećeg gola kojim su gosti počeli da "lome" rivala!

Nakon 90 minuta, rezultat je glasio 2:2, iako je Nacional koji je od 17. minuta imao igrača više (isključen Žoao Nunješ) bio u prednosti od dva gola, pa je moralo da se igra dodatnih 30 minuta.

Nakon četiri minuta igre u prvom produžetku, Danilović je iskoristio jedanaesterac nakon što je Kaza Pija ostala sa devetoricom na terenu poslije drugog žutog kartona za Vaska Fernandeša.

Daniloviću je bio drugi pogodak ove sezone u Kupu Portugala, nakon što je u trećoj rundi zatresao mrežu Oliveirensea. Uz to, upisao je i tri gola u portugalskoj drugoj ligi.

U nadoknadi prvog i na startu drugog produžetka gostujući sastav je još dva puta materijalizovao prednost od dva igrača na terenu i sasvim zasluženo se našao u polufinalu Kupa, u kojem će snage u dvomeču odmjeriti sa Bragom ili Benfikom.

Drugi par čine Famalikao i Porto, a datumi odigravanja utakmica su 25. i 26. april odnosno 2. i 3. maj.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!