MITROVIĆ KONAČNO ZAIGRAO - ASISTENCIJA, PA PONIŠTEN GOL! Mitar i Saša na terenu i dvije majstorije!

Autor Haris Krhalić

Aleksandar Mitrović i Saša Lukić po prvi put igrali su zajedno u startnoj postavi Fulama.

Fulam Lids 2:0 FA Kup Izvor: Profimedia/James Fearn/PPAUK

Fulam je prošao u četvrtfinale FA Kupa, a Aleksandar Mitrović i Saša Lukić po prvi put su se zajedno našli u startnoj postavi. Sa dvojicom srpskih igrača u prvih 11 savladan je Lids - 2:0 (1:0). Viđena su dva evrogola, oba zaista nevjerovatna.

Prvi je u 21. minutu postigao Žoao Palinja. Sa oko 30 metara je šutirao i pogodio. Istina, golman Melije mogao je mnogo bolje da reaguje, ali je pogodak fenomenalan. Drugi pogodak pao je u 56. minutu. Mitrović je odložio loptu za Solomona koji je prelijepim udarcem sa ivice kaznenog prostora gađao dalji ugao i smjestio loptu u mrežu. Bio mu je to četvrti gol na četiri uzastopne utakmice.

Poslije toga je Mitrović u 65. minutu zatresao mrežu, počeo da slavi, onda je vidio da je podignuta zastavica i da je u ofsajdu. Protestovao je, uzalud, bio je u nedozvoljenoj poziciji. Izašao je iz igre u 69. minutu, ušao je Karlos Vinisijus. Saša Lukić odigrao je svih 90 minuta i ostavio je dobar utisak na terenu.