Minimalac na "Grbavici": Željezničar savladao tuzlansku Slobodu (FOTO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Željezničara stigli su do devete pobjede ove sezone.

Željezničar Sloboda Premijer liga BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Željezničara su u okviru 21. kola m:tel Premijer lige BiH, na Grbavici, savladali tuzlansku Slobodu rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici djelo je Nedima Mekića.

Početak utakmice obilježili su navijači na Grbavici, koji su donijeli igračke za djecu u zemljotresom pogođenim regijama Turske i Sirije.

Željezničar – Sloboda 1:0 (1:0)
/Mekić 20/

U prvih 20 minuta nismo vidjeli mnogo uzbuđenja. Igralo se dosta oprezno na obje strane, a onda je golman Slobode Semir Bukvić srušio Santosa u svom šesanestercu, a glavni sudija je pokazao na bijelu tačku.

Siguran "sa kreča" bio je Nedim Mekić. Do kraja prvog dijela izostale su prave prilike pa se na pauzu otišlo sa minimalnim vođstvom tima sa Grbavice.

Ni drugi dio utakmice nije obilovao prilikama. Vrijedi izdvojiti pokušaj Armina Hodžića iz 72. minuta.

Sloboda je do izjednačenja mogla u 85. minutu kada je Saša Maksimović je sjajno šutirao iz voleja, ali Kosorić glavom blokira ovaj udarac.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Kosorić, Cocalić, Krpić, Mekić, Drljo, Santos, Beganović, Galić, Amoah, Jašarević

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Maksimović, Alić, Mehmedović, Kurtalić, Šubert, J. Osmić, Kapetanović, Pervan, M. Osmić