Bajern "bacio petardu" u Minhenu! Augzburg samo "naljutio" šampiona, čeka se odgovor "milionera"!

Bavarci su savladali Auzgburg i odmakli na tri boda "žutima" iz Dortmunda, koje očekuju 100. rurski derbi u Bundesligi.

bajern pobijedio augzburg 5 3 Izvor: ANNA SZILAGYI/EPA

Augzburg je, tek što je počeo meč, šokirao Bajern na Alijanc Areni.

Pokazalo se, međutim, da je to bio pogodak koji je samo "razljutio" branioca titule, koji je za samo pola sata postigao četiri pogotka i praktično već tad ovjerio jubilarni, 15. trijumf u sezoni:

BAJERN – AUGZBURG 5:3 (4:1)
/Kanselo 15, Pavar 19, 35, Sane 45, Dejvis 74 – Beriša 2, 60 pen, Kardona 90+3/

Samo što se nekoliko desetina hiljada navijača Bajerna smjestilo na udobne pozicije, Mergim Beriša je doveo Augzburg do vođstva.

Međutim, taj pogodak napadača koji za bundesligaša nastupa kao pozajmljen igrač Fenerbahčea nije previše zabrinuo ekipu Julijana Nagelsmana, koja je za 30 minuta "spakovala" četiri lopte u mrežu nemoćnog gosta.

Goleadu je počeo Žoao Kanselo u 15, nastavio dvostruki strijelac Benžaman Pavar u 19. i 35. minutu a zaključio Liroj Sane tik pred odlazak na odmor.

Tako ni drugi Berišin gol, sa bijele tačke 30 minuta prije kraja, nije mnogo značio gostima, pogotovo nakon što je 15 minuta Alfonso Dejvis, na asistenciju čovjeka od kojeg je sve počelo, "bacio petardu" u Minhenu.

Dok se čeka odgovor prvog Bajernovog pratioca Borusije Dortmund, koja u 100. rurskom derbiju u Bundesligi gostuje Šalkeu, RB Lajpcig je u duelu sa Borusijom Menhengladbah uknjižio veoma važna tri boda u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Bilo je 3:0 za domaće, koji su tako brutalno kaznili "koltove" zbog promašenog penala Alasanea Plee nakon osam minuta igre u drugom dijelu.

/Štoger 9 pen, Mašović 76/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!