Defanzivac "orlova" srušio RB Lajpcig! Asistencija i crveni karton za centarfora "zmajeva" i rapsodija Borusije!

Fudbaleri Bohuma stigli su do druge uzastopne pobjede u Bundesligi i odvojili se od opasne zone!

Bohum - RB Lajpcig Erhan Mašović gol za pobjedu Izvor: CLEMENS BILAN/EPA

Poslije gostujućeg trijumfa u Kelnu (0:2), sva tri boda osvojili su i protiv favorizovanog RB Lajpciga.

Pobjedu i vrijedna tri boda osigurao je reprezentativac Srbije Erhan Mašović, koji se ponovo našao na spisku selektora "orlova" Dragana Stojkovića.

Bio je to Mašovićev četvrti pogodak u ovoj sezoni njemačkog prvenstva i drugi je strijelac ekipe.

Za razliku od defanzivca "orlova", napadač Augzburga i reprezentacije Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović neće po dobrom pamtiti subotnji meč 25. kola Bundeslige protiv Šalkea (1:1).

Demirović je u 51. minutu asistirao Arneu Majeru za vođstvo domaćina, međutim, samo dva minuta kasnije je zaradio direktan crveni karton, pa su gosti iz Gelzenkirhena iskoristili brojčanu prednost na terenu i stigli do boda golom Mariusa Batlera iz penala u sudijskoj nadoknadi.

Izvor: ANNA SZILAGYI/EPA

Borusija je u Dortmundu do vrha napunila mrežu Kelna (6:1), a najzaslužniji za ubjedljivu pobjedu bili su dvostruki strijelci Sebastijan Ale i Marko Rojs.