Fiorentina blizu finala Kopa Italije: Kremoneze bez novog iznenađenja (VIDEO)

Fudbaleri Fiorentine su napravili veliki korak ka plasmanu u finale Kupa Italije.

Kremoneze - Fiorentina polufinale Kopa Italija Izvor: EPA/SIMONE VENEZIA/ANSA

Fiorentina je blizu plasmana u finale Kupa Italije!

U srijedu uveče na gostovanju Kremonezeu, koji je izbacio najbolji italijanski tim ove sezone - Napoli, nije se dogodilo novo iznenađenje.

Izabranici Vinćenca Italijana stigli su do rutinske pobjede i ako se ne dogodi neko čudo na stadionu "Artemio Franki" za tri sedmice, imaće priliku da se bore za trofej.

KREMONEZE - FIORENTINA 0:2 (0:1)

Gosti iz Firence su do prednosti stigli u 20. minutu kada je poslije centaršuta Kristijana Biragija s lijeve strane, u kaznenom prostoru najviše skočio BrazilacArtur Kabral i glavom poslao loptu pod prečku - 0:1.

Sve dileme oko pobjednika razriješio je Argentinac Nikolas Gonzales iz penala nakon igranja rukom u kaznenom prostoru Emanuela Aiva, koji je potom zaradio i crveni karton - 0:2.

Srpski napadač Luka Jović u 82. minutu je ušao u igru sa klupe za rezervne igrače, za razliku od Alekse Terzića, koji nije dobio priliku u Kremeni. Defanzivca "orlova" Nikole Milenkovića s druge strane nije ni bilo u protokolu zbog gripa.

Revanš susret u Firenci zakazan je za 26. april, dok je dan kasnije rezervisan za novi "Derbi Italije" između Intera i Juventusa. Prvi meč okončan je remijem nakon što je milanska ekipa u sudijskoj nadoknadi izbjegla poraz u Torinu (1:1).