Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Intera su, u okviru 29. kola Serije A, upisali remi na gostovanju kod Salernitane rezultatom 1:1.

Inter "ispustio" pobjedu na gostovanju u Salernu: Nevjerovatan pogodak Kandreve u 90. minutu (VIDEO) Izvor: MASSIMO PICA/ANSA

Nakon što pet utakmica, računajući sva takmičenja, nisu osjetili slast pobjede, fudbalerima Intera to ni danas nije "pošlo za rukom". Tim iz Milana je gostovao kod Salernitane i iako su vodili tokom cijelog meča, na kraju nisu uspjeli stići do "punog plijena"

Ponovo su se "nerazuri" mučili u napadu te nisu uspjeli iskorisiti nekoliko odličnih prilika, a kako to obično biva, stigla je kazna za silne promašaje i to u 90. minutu kada je pogodio Kandreva.

Prvo ime susreta bio je večeras raspoloženi golman domaće ekipe Giljermo Očoa.

Salernitana –Inter 1:1 (0:1)
/Kandreva 90 - Gosens 6 /

Inter je do vođstva stigao već u šestom minutu. Lukaku je odlično glavom uposlio Robina Gosensa koji postiže svoj drugi pogodak ove sezone.

U 32. minutu ponovo je zaprijetio Gosens, ali je njegov pokušaj glavom, fenomenalno zaustavlja Očoa. U sudijskog nadoknadi prvog poluvremena Očoa je imao još jednu odličnu intervneciju, a ovog puta je zaustavio pokušaj Lukakua.

Početkom drugog dijela Inter je još jednom bio blizu da postigne drugi pogodak. Barela je pokušao sa ruba šesanesterca, ali ovog puta se ispriječila stativa.

Veliko uzbuđenje vidjeli smo u 64. minutu. Prvo je Lukaku sa dva metra pogodio prečku da bi se lopta u nastavku odbila do Gosensa, ali njegov udarac sa linije izbacuje danas odlični Očoa.

Sedam minuta kasnije još jednom se tresao okvir gola, ali ovaj put na drugoj strani. Šutirao je Bulaje Dia, Onana već bio savladan, ali prečka spašava "nerauzure".

Kazna za sve promašaje Inter je stigla u 90. minutu kada je Kandreva pokušao centrirati, ali lopta ide preko Onane i završava u mreži za 1:1.

Inače, bio je ovo peti vezani remi ekipe Salernitane u Serija A.