Kad je Željo posljednji put slavio u Banjaluci? (VIDEO)

Banjalučki Borac od 18.00 na Gradskom stadionu dočekuje sarajevski Željezničar u jednom od najvećih derbija m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Kad je FK Željezničar posljednji put slavio u Banjaluci protiv FK Borac VIDEO Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Biće to i posljednja utakmica 28. kola prvenstva BiH i direktan duel pretendenata za plasman u evropska takmičenja.

Crveno-plavi su u boljoj poziciji jer su na drugom mjestu sa 49 bodova, sedam više od trenutno petoplasiranog kluba sa "Grbavice", koji nije pobijedio Banjalučane u čak pet posljednjih međusobnih duela u prvenstvu.

Posljednji trijumf, plavi su upisali na "Grbavici" u avgustu 2020. godine (2:1), ali posljednju pobjedu Željo je u Banjaluci izvojevao 4. marta iste godine u okviru četvrtfinala Kupa BiH (0:2).

Sarajlije su tada u polufinale najmasovnijeg takmičenja prošle zahvaljujući nespretnoj reakciji Nemanje Janičića, koji je pogodio vlastitu mrežu, i majstoriji Semira Štilića, koji je lobovao golmana Banjalučana Mladena Kukriku.

Sva tri boda u prvenstvenoj utakmici, Željo je na Gradskom stadionu u Banjaluci osvojio prije pet i po godina kada je Asim Zec pogodio Borčevu mrežu na asistenciju Gorana Zakarića i tako pokvario 30. rođendan "Lešinara".