Zec pokvario 30. rođendan "Lešinara" u Banjaluci!

Sarajevski Željezničar zabilježio je u nedjelju važnu gostujuću pobjedu nad Borcem (0:1) u derbiju 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na banjalučkom Gradskom stadionu.

Premijer liga BiH (15. kolo): Borac - Željezničar 0:1 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Borac već dvije i po godine ne zna za pobjedu nad Željom! I u petom uzastopnom dvoboju, slavili su plavi sa "Grbavice"!

Ove nedjeljne večeri minimalnim rezultatom 0:1 (0:0).

Gol odluke postigao je Asim Zec u 71. minutu kada se okliznuo iskusni as crveno-plavih Aleksandar Radulović, a napadač Želje volej udarcem pogodio malu mrežu gola Nemanje Trkulje.

...
Izvor: Dailymotion

Zec je time pokvario planove vatrenih navijača Borca, koji su u nedjelju proslavljali 30. rođendan, ali i pogurao tim sa "Grbavice" na drugo mjesto prvenstvene tabele.

S druge strane, crveno-plavi ostali su na sedmom mjestu i na dva boda "minusa" u odnosu na željeni plasman u Ligu za šampiona.

Navijači Banjalučana, "Lešinari" su pogrdnim povicima "Marš iz Borca" častili svoje ljubimce ispod sjeverne tribine po završetku utakmice, koja nije opravdala epitet derbija.

Oba tima više su brinula o svojoj mreži, nego što je postojala namjera da se ugrozi gol protivnika, da bi jedan momenat i greška Aleksandra Radulovića omogućila gostima sa "Grbavice" da iz jedine prave prilike odnesu u Sarajevo sva tri boda.

BORAC: Trkulja, Galešić, Ojdanić, Kunić, Radulović, Karić, Danilović, Burazor, Janičić, Guberac, Zekanović. Trener: Zoran Milinković

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Zec, Ramović, Blagojević, Bogičević, Zakarić, Hajdarević, Projić, Ubiparip. Trener: Admir Adžem

Sarajevo - Mladost 4:2 (2:1)

/Sarić 27, Isaković (ag) 45, Husejinović 61, Velkoski 79 - Regoje 35, Dilaver (p) 77/

TABELA: Široki Brijeg 34, Željezničar 32, Zrinjski 31, Sarajevo 29, Krupa 26, Mladost DK 22, Borac 20, Radnik 20, GOŠK 13, Sloboda 13, Čelik 10, Vitez 6.

TOK UTAKMICE

- kraj -

90' - Sudija iz Banovića Elvis Mujić produžio je meč na još četiri minuta.

89' - Banjalučka publika sa zapadne tribine polako je počela da napušta Gradski stadion.

88' - Goran Zakarić je napustio igru, a umjesto njega u timu gostiju je Denis Žerić.

86' - Aleksandar Radulović je na drugoj strani oštro centrirao, ali opet Vedran Kjosevski hvata loptu.

86' - Slobodan udarac za Želju sa 20 metara, ali Jovan Blagojević je šutirao samo u živi zid.

85' - Slobodan udarac za Borac sa lijeve strane, Branko Ojdanić na drugoj stativi je šutirao ali tri-četiri metra pored gola. Prethodno je dobio i žuti karton. Gostujući navijači, tzv. Manijaci napustili su Gradski stadion što je ustaljena praksa zbog bezbjednosti.

81' - Dobra prilika za Borac, Bojan Burazor je sa 25 metara šutirao, ali direktno u golmana Vedrana Kjosevskog. Bio je ovo prvi udarac u okvir crveno-plavih na derbiju.

79' - Promjena i u ekipi Želje, umjesto Voje Ubiparipa na terenu je Saša Kajkut, nekadašnji napadač Borca.

76' - Trener Borca Zoran Milinković je izvršio novu izmjenu, umjesto Ivice Guberca ušao je Mladen Veselinović.

74' - Sa istočne tribine Gradskog stadiona se čuju povici: "Uprava napolje".

73' - Umjesto Mahira Karića u igri je Uroš Mirković u ekipi Borca.

71' - GOOOL! Željo vodi u Banjaluci! Poslije centaršuta prema Asimu Zecu, Aleksandar Radulović se okliznuo, a napadač sarajevskog tima je volej udarcem pogodio mrežu Nemanje Trkulje! Ovo je drugi gol Zeca u aktuelnoj sezoni.

...

68' - Žuti karton za Mahira Karića, koji će zbog tri opomene propustiti naredni meč Borca u Vitezu. Kao i Nemanja Janičić.

66' - Novi korner za Banjalučane i ponovo boksuje Vedran Kjosevski i otklanja opasnost ispred svog gola.

60' - Najbolja šansa za Borac! Goran Galešić je šutirao pored desne stative. Zbog prigovora as Želje Asim Zec je dobio žuti karton.

59' - Korner za Borac, Vedran Kjosevski boksuje loptu, ali je arbitar Elvis Mujić iz Banovića prekinuo je igru zbog faula u napadu.

54' - Ubacivanje pred gol Želje s lijeve strane, ali Vedran Kjosevski hvata loptu.

46' - nastavljen je susret u Banjaluci.

- poluvrijeme -

45' - Žuti karton za Nemanju Janičića iz Borca  zbog starta s leđa. Slobodan udarac za Želju sa 18 metara, međutim, Goran Zakarić je šutirao u živi zid, pokušao je potom i Jovan Blagojević, ali je izblokiran.

45' - Greška odbrane crveno-plavih, poklon korner za Želju, ali ništa od svega.

41' - Dobra prilika za goste, Daniel Graovac je šutirao glavom pored stative Borčevog gola.

40' - Centarfor Banjalučana Petar Kunić pokušao je makazicama nakon gužve, ali nije uspio da uputi šut u okvir gola Želje.

34' - Napadač Želje Goran Zakarić našao se u novoj prilici za šut, opet pored gola Nemanje Trkulje.

33' - Utakmici na Gradskom stadionu prisustvuje, prema procjeni izvještača MONDA, oko 7.000 gledalaca, a među njima i oko 150 gostujućih pristalica.

...

32' - Žuti karton za igrača Željezničara Voju Ubiparipa zbog oštrog prekršaja.

24' - Lešinari na sjevernoj tribini istakli su transparent: "I dalje prkosimo bijedi, fenserima i lošem fudbalu".

...

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

23' - Aleksandar Radulović je s desne strane centrirao pred gol gostiju, međutim odbrana plavih je dobro intervenisala i izbacila loptu u korner. Poslije novog ubacivanja nije bilo opasnosti za golmana Vedrana Kjosevskog.

16' - Goran Zakarić se našao u prilici ispred gola Borca, međutim s nekih 13 metara iskosa sa desne strane je šutirao visoko iznad prečke.

15' - Opasan napad Želje, ali je odbrana Borca izbacila ubačenu loptu u peterac.

13' - Derbi je nakratko prekinut zbog bakljade Lešinara.

...

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

5' - Slobodan udarac za crveno-plave sa 25 metara, ali je Goran Galešić pogodio živi zid Želje. U nastavku akcije Vladan Danilović je šutirao pored gola.

3' - Ubacivanje Petra Kunića za Mahira Karića, ali je za malo zakasnio napadač Borca. Jovan Blagojević na drugoj strani je bio neprecizan.

1' - Počeo je dvoboj u Banjaluci. Prethodno je kapiten Borca Boris Raspudić uručio poklon navijačima povodom 30 godina postojanja.

NAJAVA

Plavi sa "Grbavice", odnosno njihov trener Admir Adžem najavio je dolazak u Banjaluku po sva tri boda iako će nastupiti bez kapitena Zajka Zebe.

S druge strane u taboru Banjalučana je takođe prevladao optimizam pa je čak Goran Galešić javno obećao da će postići gol sarajevskom klubu.

Inače u nedjelju, najvatrenije pristalice crveno-plavih - "Lešinari" proslavljaju svoj 30. rođendan.