Važan trijumf Krupe u Foči: Jedna pobjeda dijeli tim Vladimira Ilića od odbrane titule

Na teškom gostovanju Sutjesci, Krupa zabilježila siguran trijumf.

Vladimir Ilić Izvor: Promo/FK Krupa

Golovima Slobodana Đekića u prvom (41. minut) i Nikole Dujakovića u drugom poluvremenu (77. minut), fudbaleri Krupe slavili su protiv Sutjeske u Foči i tako stigli na pobjedu od odbrane titule.

Tim Vladimira Ilića sada ima 74 boda, 13 više od drugoplasirane Zvijezde 09 i ako u narednom kolu kod kuće savladaju Famos, fudbaleri iz Krupe na Vrbasu odbraniće šampionsku titulu bez obzira na ishode ostalih mečeva u sezoni.

S obzirom da imaju bolji međusobni skor od Zvijezde 09 (3:1, 2:1), Krupi bi za šampionsko slavlje bio dovoljan i bod, ali pod uslovom da ekipa iz Etno-sela Stanišići ne upiše trijumf narednog vikenda protiv Slobode iz Mrkonjić Grada.

Ipak, evidentno je da će Krupa do drugog uzastopnog slavlja u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske. Klub iz kanjona Vrbasa dominantan je tokom cijele sezone, upisao je ubjedljivo najviše pobjeda od svih ekipa (24 na 29 utakmica), te sa ogromnom bodovnom prednošću dočekuje finiš sezone.