Krupa sigurna u Derventi: Banjalučani doživjeli težak poraz, "nula" Laktaša i Slavije

Autor Haris Krhalić

Krupa gazi ka novoj tituli Prve lige RS.

Prva liga RS 28. kolo rezultati Izvor: Promo/FK Krupa

Fudbaleri Krupe su, u okviru 28. kola m:tel Prve lige RS, na gostovanju u Derventi savladali Tekstilac rezultatom 4:0.

Krupa je u vođstvo stigla već u sedmom minutu kada je Džafo Hadžić načeo mrežu tima iz Dervente. U 32. minutu Bautista je povisio na 2:0, a samo tri minuta kasnije isti igrač postiže još jedan pogodak.

Konačan rezultat postavio je Ajdin Redžić u 57. minutu utakmice.

Do ubjedljive pobjede stigala je i Zvijezda 09, koja je na svom terenu savladala banjalučki Željezničar sa 5:0.

Domaći tim je u vođstvo stigao već u devetom minutu golom Nemanje Kojića. Deset minuta kasnije Mladen Dujković udvostručuje prednost svoga tima. Do poluvremena vidjeli smo još jedan gol u mreži Banjalučana, a strijelac je ovog puta bio Marko Zoćević.
Dujković je ponovo pogodio u 49. minutu, a u Kojo Matić postavlja konačnih 5:0.

Sloboda iz Novog Grada doživjela je poraz na svom terenu od ekipe Ljubića, a za goste su pogađali Dragan Jugović i Andrej Bosnić. Jedini pogodak za Novljane postigao je Daniel Marin. Zanimljivo, sva tri gola su postignuta u periodu od 64. do 68. minuta.

Fudbaleri Laktaša nakon dva vezana poraza nisu uspjeli slaviti ni danas, a ovog puta odigrali su bez golova sa Slavijom.

Drina iz Zvornika upisala je minimalnu pobjedu nad Podrinjem. Pobjedonosni pogodak postigao je Boris Andrić. Kozara je na svom terenu savladala Sutjesku sa 2:0.

Danas će biti odigran još jedan susret 28. kola m:tel Prve lige RS, a od 19.30 sastaju se Modriča i Radnik.