Bivši igrač Borca uništio Laktaše: Štoper Krupe dva puta pogađao za pobjedu u derbiju!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Krupa se vratila na pobjednički kolosjek i ide ka šampionskoj tituli u Prvoj ligi RS.

strahinja bošnjak Izvor: Promo/FK Krupa

Remi i dva poraza zabilježila je Krupa na posljednja tri gostovanja, ali je toj seriji došao kraj.

Fudbaleri Krupe u 27. kolu Prve lige RS upisali su ubjedljivu pobjedu 3:0 na gostovanju, i to u derbiju protiv Laktaša.

Nadali su se zahuktali domaći da mogu eventualnom novom pobjedom nad liderom da smanje zaostatak na samo šest bodova i tako učine šampionsku trku zanimljivom, ali je njihove nade raspršio nekadašnji fudbaler Borca Strahinja Bošnjak.

Štoper Krupe doveo je Krupu u vođstvo u 23. Minute, a potom još jednom zatresao mrežu u 81. Minute, da bi Mitrović ovjerio trijumf golom u sudijskoj nadoknadi.

Krupa sada ima 11 bodova prednosti nad prvim pratiocem, a to je sada Zvijezda 09 koja je u komšijskom derbiju savladala Drinu rezultatom 2:1.

“Petarda” je viđena u Vojkovićima, a svih pet golova postigao je domaći Famos protiv Alfa Modriče.